Sekite Mus
DragonQuestLT
Kategorijos
Anime Apžvalgos Asmeniniai įrašai GE Nuomonė Gidas Konkursas Manga Naujienos Pirmas įspūdis Retro Straipsniai Tinklalaidės Žaidimai
Jurassic Park

Dinozaurai – sutvėrimai apie kuriuos mūsų žmonija žino tiek daug, tačiau gyvus juos piešiame tik vaizduotėje. Bet smalsumas mus lydi visą gyvenimą, todėl neįmanoma bandoma paversti įmanoma. Tai greičiausiai ir norėta atspindėti „Jurassic Park” istorijoje, kurios pamatus sukūrė rašytojas Michael Crichton. 1990 metais jo parašytas mokslinės fantastikos romanas „Jurassic Park” tampa viena geidžiamiausių knygų. Ir jau 1993 metais tokiu pačiu pavadinimu Holivudo maža žvaigždutė Steven Spielberg pagal šį romaną pastato kino juostą. Filmas susižeria krūvas apdovanojimų, kritikai ploja katučiais, žiūrovai euforijoje, o Universal Pictures pelnas pasiekia devynių nulių zoną su vienetu priešaky. Tačiau neskubėkime ir ženkime vieną žingsnį atgal.

 

Britanozaurai

Prieš pasirodant šiam kino šedevrui kompanija Universal metė daugybę pinigų į reklamą. Apie 100 kompanijų reklamavo 1000 skirtingų produktų susijusių su „Jurassic Park” visata, tarp jų buvo pasirašytos sutartys su video žaidimų gamintojais Sega ir Ocean Software. 90-aisias Britų žaidimų kūrėjas Ocean Software turėjo pakankamai svarų vardą žaidimų industrijoje. Jiems puikiai sekėsi kurti žaidimus pagal filmų licencijas. Vienas iš pavyzdžių: 1988 metais išleistas žaidimas „RoboCop„, kuris ne tik pelnė didžiulę šlovę kompanijai, bet ir buvo pelningiausias licencijuotas žaidimas tame dešimtmetyje. Tad nieko nuostabaus, kad buvo pasirašyta sutartis su šiuo žaidimų kūrėju. Už neskelbiamą šešiaženklę sumą Universal suteikė teises į „Jurassic Park” vardą, bei teikė visokeriopą pagalbą programuotojams, suteikiant galimybę peržiūrėti filmo skriptą, filmavimo scenų nuotraukas ir įvairią medžiagą susijusią su šiuo kūriniu. Todėl būtent pastarieji ir ėmė maišyti dinozaurų viralą Nintendo platformai. Ar jis gavosi skanus? Pabandysiu atsakyti.

Jurassic Park Book Cover
M. Crichton knygos „Jurassic Park” viršelis. Dinozauro trafaretas išsilaikė iki 2000 metų visuose „Jurassic” serijos žaidimuose.

Tyrannosaurus rex

Manau nesuklysiu pasakydamas, kad „Jurassic Park” žaidimas turi vieną stipriausių įžangų visoje Nintendo Entertainment System žaidimų karuselėje. Tik įjungus žaidimą mus prikausto garso takelis, kuris puikiai žaidžia su mygtukinėtojo smegenų pusrutuliu, sukeldamas akimirkai tą nuostabų jausmą o kas toliau? O toliau dėmesį prikausto T-Rex detalumas, nesuskaičiuojama pikselių gausybė 8-bit platformoje tikrai sužavi. Jei nesate matę, būtinai išbandykite tą kelių sekundžių malonumą.

Prieš žaidimo pradžią jau tampa malonia tradicija pavartyti instrukcijų knygelę. Joje nupasakojama „Jurassic Park” istorija, kuri tiesiogiai iškirpta iš filmo siužeto ir perkelta į kompiuterinį žaidimą. Dinozaurų parke įvyksta nelaimė – sutrikus kaip taisyklė sistema valdomiems kompiuteriams, pulkai dinozaurų pasprunka į laisvę. Tik čia kitaip nei filme – Mes esame daktaras Alan Grant (pagrindinis filmo personažas, kurį vaidina Sam Neill), vienas iš trijų išgyvenusių šią katastrofą. Ir mūsų pagrindinė misija – išgelbėti ne tik savo sėdynę, bet ir kitas dvi.

 

Vienas žingsnis į priekį, du atgal

Nežinau kas buvo kūrėjų galvose, bet jie sugalvojo instrukcijų knygelėje tiesiogiai paspoilinti visas žaidimo misijas. Prie visos šios košės, dar aprašė ką reikės jose ir nuveikti. Totalus kontrolinis šūvis – žodeliui vardu „Netikėtumas”. Kelkimės pagaliau į žaidimą.

„Jurassic Park” pradžia nevynioja pirštų į vatą ir įmeta mus į dinozaurų parką pilną gyvasties. Aplink visur bėgioja maži dinozaurai, kurie mus užuodę, lekia kaip musės prie š##@. Jų gausa suprantama, bet bėda yra ta, kad juos nugalėjus jie vėl prisikelia iš naujo. Ir tai vyksta ne žaidėjo naudai, nes lygiai sukurti taip, kad už nematomų sienų, krūmų visur slepiasi tie maži niekšai. Tad šaudyk nešaudęs, jų bus visada visur pilna. O ir amuniciją būsime priversti taupyti, nes likus be šovinių, liks tik kelias į anapus. Vietoje ginklų turėsime variacijas šaudmenų, kuriuos atpažinsime pagal spalvinę gamą. Žaidžiant jauti, kad visi gerieji pikseliai buvo metami dinozaurų išvaizdai perteikti, o visa kita palikta grafikos beskonybėje. Kas pakelia kartelę, tai ausų būgnelius pastatantis garso takelis – jis puikiai savo forma iliustruoja dinozaurų grėsmę. Ir čia deja baigiasi visas „Jurassic Park” gėris.

Jurassic Park in game
Kairėje – continue vaizdas, jų turėsime ribotą skaičių, Dešinėje – neišnaudota kompiuterinių terminalų idėja >.<

Skylėtas darbas

Atrodo, kad Ocean Software programuotojai iš reikalo bandė kamšyti kai kurias žaidimo skyles. Viena iš jų – kompiuterių terminalai, kurių apstu ir kurie yra informacijos „šaltiniai”, būtent informacijos kabutėse. Sekanti, tai dviejų žaidėjų režimas, tiksliau sakant vieno žaidėjo režimas, nes vienu metu žaidžia tik vienas žaidėjas. Dar vienas pramanas, tai mystery boxes (liet. paslapčių dėžutės) – dėžės su klaustukais. Kaip žinia žaidėjus kabina netikėtumai, tai čia sužaista lygiu santykiu: vienas prie vieno. Vieną kartą apdovanoti žaidėją, kitą kartą nulinčiuoti. Todėl tas žodis mystery greitai išgaruoja. Toliau taškai taškeliai… Tikriausiai žaidimo lipdytojai manė, kad su draugais iš laimės rausimės plaukus bežaisdami „Jurassic Park” vėl ir vėl. Deja, kažin ar ką sugundė kova dėl didesnio taškų kraičiaus. Ir kam reikalinga taškų lentelė, jei paspaudus išjungimo mygtuką ji pradingsta visam su mūsų trijų raidžių inicialais?

 

Reziumė

Nors pirmųjų misijų potėpiai atrodo įdomiai, pavyzdžiui galimybė ne tik puškuoti kojytėmis, bet ir išbandyti valties irklavimą. ar pirmieji susidūrimai su bosais, kurie iš smagumo pereina dažnai į erzelį ir nusivylimą. Tai ne pats skaniausias veiksmo viralas NES žaidimų konsolėje, bet užmesti akį verta dėl dinozaurijos.

  • MALONUMAS žaidžiant – jis greitai išblanksta, kai supranti kad žaidimas prieš Tave sukčiauja.
  • ROŽINIAI akiniai – dinozaurams nepagailėta detalumo, visą kitą gana blanku.
  • GARSO instaliacijos – garso takelis puikiai įlietas ir puikiai tinka šio žaidimo tematikai.
  • ATJAUTA pirštams – baigus žaisti, kairės rankos simptomai – viskas dėl to prakeikto laviravimo tarp judėjimo ir taikymosi.
  • ASMENIŠKA išraiška – daugiau palaimos gausite žiūrėdami filmą, nei bandydami įrodyti sau, kad ne viskas šiame žaidime taip ir blogai.
  • IDOMYBĖ – Tituliniame ekrane suveskite –  į apačią, į dešinę, į kairę, į apačią, į dešinę, į kairę, į apačią, į dešinę, į kairę, į apačią, į dešinę, į kairę. Išgirsite šūvį, kuris reikš, kad atidarėte lygių peršokimą. Paspauskite žaidime START mygtuką, o tada spauskite SELECT.

Ir kaip be naujos mįslės? O šį kartą sekančio Gamelement iššūkio „Nesibaigianti 8-bit magija Nintendo žaidimų pasaulyje” – Mįslė – Pilna salė mažų ir didelių, dažnai sulaiko kvapą arba springsta iš juoko, kur jie?

 

Dar vienas manual (liet. instrukcijų knyga) Jūsų dėmesiui – Jurassic-Park-Game-Manual

 

Jurassic Park Intro
Būtina žiūrėti su garsu ir nuo pradžių ^^

Jurassic Park in game Jurassic Park in game Jurassic Park in game

 

Nepraleisk kitų Gamelement iššūkio „Nesibaigianti 8-bit magija Nintendo žaidimų pasaulyje” recenzijų:

Naudoti šaltiniai: Wikipedia || The Cutting Room Floor || The Game is a Foot Arcade ||

Įvedę savo el. pašto adresą puslapio apačioje ir pirmieji gaukite naujausias mūsų naujienas, apžvalgas ir straipsnius el. paštu.

Pasidalinę “Gamelement“ turiniu su kitais, mums padedate augti ir pasiekti auditorija, kuri apie mus dar nežino.

Jei Jums patiko šis įrašas, pasidalinkite juo savo socialinių tinklų paskyrose.

2 atsakymai į “Jurassic Park

  1. Dėkui už skaitymą ^^ Nostalgijos vedamas žaidžiau šią „Jurassic Park” versija ir maniau kad jaunystėje kažko iki galo nesupratau apie šį žaidimą. Tačiau bežaidžiant greitai viskas susistatė į savo vietas ir dar kartą pasirodė tikrasis žaidimo veidas. Ir visiškai teisingai, sekantis žaidimas „Circus Charlie” (:

  2. Ačiū už apžvalgą. Žaidimą kažkada seniai seniai pirkau turguje, gal Rietavo. Labai laukiau, kada galėsiu žaisti. Beet teko nusivilti, kaip ir rašai. O mįslės atsakymas gal „Circus Charlie”?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Gamelement Svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies")

Naršydami svetainėje jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais

Daugiau apie Privatumą ir Slapukus, Privatumo Politikoje