Sekite Mus
DragonQuestLT
Kategorijos
Anime Apžvalgos Asmeniniai įrašai GE Nuomonė Gidas Konkursas Manga Naujienos Pirmas įspūdis Retro Straipsniai Tinklalaidės Žaidimai
Žaidimų kolekcija kišenėje

Nors kolekcionuoju žaidimų konsoles ir vaizdo žaidimus ne vienerius metus, bet niekada neturėjau rimtos priežasties kodėl turėčiau pasižymėti, ką turiu sukaupęs. Maniau, kad viskas man puikiai galvoje sutelpa ir tiesiog – tai nėra būtina, tačiau kai pradėjo kolekcijoje rinktis dublikatai, nusprendžiau – laikas pagaliau nustoti tingėti ir susivesti visos kolekcijos turinį į formą, kurią galėčiau prireikus nesunkiai peržvelgti.

Tai tikrai nebuvo pirmas kartas, kai apie tai galvojau ir net ne pirmas kartas, kai tai bandžiau padaryti. „Word” dokumentai buvo pirmoji mano idėja, kaip turėčiau kaupti savo kolekcijos informacija. Bet po kurio laiko naudojantis paprasčiausiais tekstiniais dokumentais, man visa tai priminė sandėlio inventorizaciją ir aš to negalėjau pakęsti. Todėl mečiau tai neribotam laikui.

Po nepasisekusio pirmo bandymo, praėjus pakankamai laiko, kad vėl tos pačios problemos neiškiltų, aš nusprendžiau pasinaudoti kažkuo modernesniu. Ir mano akys pakrypo į tai, ką galima buvo rasti internete. Kaip tik tuo momentu populiarus puslapis „VGCollect“  siūlė tai, ko man lyg ir reikėjo. Tuomet jame trūko nemažai mano turimų žaidimų. Pradėjau suvedinėti kolekciją ir vėl apleidau. O apleidau, dėl to, kad tuo metu atsidarė „RetroCollect“ puslapis, kuris buvo orientuotas į europiečius žaidimų kolekcionierius.  Viskas atrodė neblogai, nes žaidimų bazė lyg ir nebloga buvo, vartotojai aktyviai ją pildė, atrodė, jog nėra problemų. Bet problema buvo, nors ir patogu surašinėti kolekciją prie kompiuterio, bet su mobiliais įrenginiais visai kita istorija – „RetroCollect“ neturėjo savo programėlės. Mobiliems įrenginiams skirtas puslapis tikrai nebuvo pritaikytas, todėl vėl apleidau savo kolekcijos sekimą.

Nesitikėdamas galiausiai atradau „GAMEYE“ programėlę, su kuria galėjau pagaliau padaryti, ką jau senai norėjau – turėti savo kolekcijos turinio aprašymą. Ir visą tai radau net neieškodamas. Atsitiktinai skaičiau „Kotaku“ straipsnį apie žaidimų kolekcionavimą. Prieš tai draugas, kuris irgi kolekcionuoja, buvo minėjęs apie kitą programėlę, kuri panaši į „CLZ GAMES“, bet į ją žvilgtelėjęs, supratau, kad manęs ji nedomina. Priešingai galėčiau pasakyti apie „GAMEYE“ – ši programėlė man patiko nuo pirmo pabandymo. Pasirodė patogi (nors iš duomenų bazės labiau į JAV žaidimų kolekcionierius orientuota). Nesunkiai galėjau rasti viską, ko man reikėjo. Pastebėjau, kad ir pats turiu nemažai žaidimų kurie yra Šiaurės Amerikos žemyno.

 

 

„GAMEYE“ programėlė turi paprasta ir patogų dizainą, kurį yra nesunku perprasti. Paleidus ją, patenki tiesiai į savo žaidimų kolekcijos duomenų bazę, kurioje galima ieškoti žaidimo pagal pavadinimą. Rikiuoti viską galima pagal gamintoją, žaidimų aparatų tipą, norimą žaidimų namų kompiuterį, nešiojamą žaidimų kompiuterį, asmeninį kompiuterį. Dar galima skirstyti pagal pavadinimus, išleidimo datas, kainas ir įkėlimo į kolekcijos duomenų bazės datą. Pasirinkimas pakankamas, kad rasti pateikimo būdą, kuris asmeniškai yra Tau tinkamiausias.

 

Pats žaidimų/konsolių/priedų įkėlimas yra labai paprastas. Spaudžiate mėlyną pliusą apačioje, pasirenkate, į kur norėtume įkelti: į kolekciją, į mainus/pardavimus ar norų sąrašą. Toliau seka įdomesni dalykai, apie kuriuos norėčiau pakalbėti. Galima naudotis kaip ir daugumo kitų kolekcionavimo įrankių esančia rankine paieška, kur vedamas raktažodis ir pagal jį ieškoma paieška. Galima naudotis barkodų skenavimo funkcija, kuri man veikė be problemų. Bei trečia – unikali, kol kas tik šioje programoje man matyta funkcija, kai naudojantis kamera bandoma nuskaityti kartridžus. Pasirenkate konsolę ir gauname žaidimo pavadinimą arba jeigu jis nėra tiksliai nustatytas – tada pateikiami keli variantai. Likau nustebęs, kai nuskaitymas naudojant kamerą suveikė su mano turimais žaidimais (tik pasigedau „Gameboy Advance”, „Nintendo 64” konsolių, gal tai bus sutvarkyta ateityje).

 

Visa tai atliekama pasinaudojus interneto duomenų bazėmis (ebay, amazon, vgchartz ir t.t.). Surandamas norimas žaidimas su bendra informacija, paveikslėliais, bei rinkos kaina. Pasirinkus žaidimą, galima įvertinti jo paties ir turinio būklę nuo pusės iki penkių žvaigždučių. Informacija bei paveikslėliai pateikiami be jokių problemų, bet rinkos kaina yra kitas dalykas. Kaip minėjau, duomenų bazės yra JAV žaidimų pagrindu, dėl to mes gauname JAV kainas (daugumai įprastų žaidimų jos yra labai panašios, jas galima pateikti ne vien doleriais, bet ir svarais ar eurais). Tačiau tai nėra labai tikslus europinių žaidimų kainų įvertinimas, tad nereikėtų tuo naudotis, kaip tiksliu savo kolekcijos piniginiu įvertinimu. Dar noriu paminėti, kad turėjau problemų, kai keliami keli žaidimai vienu metu iš duombazių. Žaidimų būklę galima įvertinti tik jau įkėlus į kolekciją ir pasirinkus kiekvieną žaidimą atskirai.

 

Be kolekcijos pagrindiniame programėlės lange dar galite rasti šias skiltis:

  • Daiktus, kuriuos mainote/parduodate, kas yra puiku turėti po ranka jeigu norite žinoti, ką turite pasiūlyti kitiems;
  • Enciklopediją, kurioje galite pažiūrėti informaciją apie norimus daiktus.

Jeigu dar kažko trūksta – paspaudus ,,daugiau” galite gauti:

  • Savo norų sąrašą;
  • Artimiausiu metu išleidžiamus žaidimus;
  • Ir – kas man buvo naudinga – visos kolekcijos bendrą apžvalga.

Apžvalgoje pateikiamos visos turimos platformos, bendras žaidimų skaičius ir jų bendra vertė, taip pat čia pateikiami ir mainai.

Slenkant žemyn, galima gauti tikslesnę informaciją su kiekviena individualia platforma. Kiek iš viso joje turima žaidimų, bei – nežinau kiek tikslią, bet įdomią informaciją – kiek yra išleista platformai skirtingų žaidimų ir kiek jūs jų turite. Paspaudus ,,platforma” parodomi visi po vieną turimi žaidimai. Man pačiam tokia funkcija yra labai naudinga, nes  visada įdomu žinoti, ką turiu ir tada galiu galvoti apie tolesnį kolekcijos judėjimą.

Kadangi pirmiausiai atidarius programėlei yra rodomi tik žaidimai ir norint pamatyti, kas be jų dar esama kolekcijoje, reikia atidaryti šoninį kairįjį meniu. Ten jau galima rasti pasirinkimo punktus: ,,žaidimams”, ,,sistemoms”, ,,priedams” ir „Toys to life“ (dabar galiu sužiūrėti visus turimus amiibo veikėjus). Visi jie, kaip ir žaidimai, yra išdėstyti taip pat tvarka, galite įkelti į kolekciją, į mainus, pažiūrėti enciklopedija ir pamatyti apžvalga. Pradėjus naudotis „GAMEYE” viskas greitai perprantama, viskas išdėliota patogiai ir paprastai. Dar paskutinė, bet svarbi programėlės funkcija yra galimybė išsaugoti kolekcijos atstatymo būseną (tai gali padėti išvengti nemalonumų praradus sukaupta informaciją). Ir esant norui, viską galite iškelti iš programėlės kaip tekstinį failą (.txt) arba kaip „Excel” tipo (.csv) failą.

„GAMEYE“ yra puikus įrankis, kuris man padėjo padaryti, tai ką jau senai norėjau – susidėlioti savo turimą kolekciją taip, kad prireikus galėčiau ją nesunkiai pažiūrėti. Nors ir programėlė turi šiek tiek minusų:

  • Duomenų bazės su kainomis labiau yra JAV žaidimams;
  • Menki nepatogumai įkeliant daug žaidimų vienu metu;
  • Negalima keliant daugiau negu vieną žaidimą, aprašyti visų jų būklių vienu metu juos talpinant į kolekciją;
  • Asmeniškai norėjau „nakties” režimo, kurį pradeda naudoti vis daugiau programėlių;
  • Funkcijos kuri leistų naudotojams prisidėti prie tikslesnių duomenų bazių;

Bet minusai neatbaidė. Programėlė atlieka savo pagrindinę funkciją (žaidimų kolekcijos įkėlimą po „ranka”) be rimtų problemų. Bei matant kaip kūrėjas užsiima jos atnaujinimais, ir kiek jinai nuo išleidimo pasikeitė į gerąją pusę. Aš ketinu toliau „GAMEYE” naudotis, nes šis įrankis man kaip žaidimų kolekcionieriui palengvina mano „darbą”. Dabar prireikus aš galiu išsitraukti savo telefoną, įsijungti programėlę ir organizuoti savo kolekciją. Tai buvo ko Aš ieškojau jau seniai.

Įvedę savo el. pašto adresą puslapio apačioje ir pirmieji gaukite naujausias mūsų naujienas, apžvalgas ir straipsnius el. paštu.

Pasidalinę “Gamelement“ turiniu su kitais, mums padedate augti ir pasiekti auditorija, kuri apie mus dar nežino.

Jei Jums patiko šis įrašas, pasidalinkite juo savo socialinių tinklų paskyrose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Gamelement Svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies")

Naršydami svetainėje jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais

Daugiau apie Privatumą ir Slapukus, Privatumo Politikoje