Sekite Mus
DragonQuestLT
Kategorijos
Anime Apžvalgos Asmeniniai įrašai Dienoraštis GE Nuomonė Gidas Konkursas Manga Naujienos Pirmas įspūdis Retro Straipsniai Tinklalaidės Žaidimai
Wagan Land

Oficialus Nintendo išleistų žaidimų skaičius Nintendo Entertainment System yra 1395 žaidimai. Iš jų beveik pusę t.y. 681 žaidimai buvo išleisti išskirtinai tik Japonijoje, todėl nenuostabu, kad Mes – kilę iš Vakarų, apie daugelį žaidimų net nenutuokėme. Be abejo norint perprasti šiuos žaidimus, turėjai suprasti bent dalinai japonų kalbą, todėl dažniausiai tekdavo nuleisti rankas. Bet ir į mūsų kiemą atėjo vasara, nes pradėjo rastis vis daugiau fanų, kurie panoro išversti žaidimus į anglų kalbą. O šūkis – “O kas jei ne Mes?” (autoriaus postringavimas), tik paspartino visą šitą reikalą, ko pasekoje atsirado nuostabus saitas – Romhacking. Kiekvienas besivadinantis retro maniaaaaaku privalo žinoti šią svetainę, kuri per laiką sukaupė didelį bagažą žaidimų vertimų ir daugybę kitos svarbios retro žaidimų medžiagos. Kaip jau minėjau anksčiau, mano iššūkis reikalauja išbandyti visus NES/Famicom egzempliorius. Tad naršydamas po plačiąją Nintendo 8 bitų biblioteką aptikau pavadinimą Wagyan land, mūsuose žinomas pavadinimu Wagan Land ir nutariau be abejo jį išbandyti ^^

 

Žalia gyvybė Wagyan

Tik Japonijoje pasirodęs šis Famicom platformeris gali iš pirmo žvilgsnio atrodyti kaip lengvas pasivaikščiojimas ir skirtas mažiems vaikučiams pabiručiams. Tačiau neapsigaukite, nes turinys yra daug suktesnis, nei pasirodys įžengus į pirmąjį žaidimo lygį. Kompanijos Namco originaliai sukurtas žaliasis robotas-dinozauras vardu Wagyan pirmą kartą viešumoje buvo parodytas dar 1987 metais. Tai buvo arkadoms skirtas elektromechaninis žaidimas, kuriame jis ištardavo tris frazes (video). Neaišku ar didelio populiarumo dėka, ar įvairių idėjų komposte gimė video žaidimas su šiuo personažu. Kūrimo procesas buvo pavestas studijai Now Production, o žaidimą išleido Namco padalinys Namcot. Namcot skyrius buvo atsakingas už žaidimų kūrimą-leidybą konsolėms Japonijoje, o tuo tarpu pagrindinė struktūra Namco savo dėmesį skyrė arkadoms. Kaip sakoma pasidalino rinkos pyragą.

 

Wagan Land Gameplay

 

Siužetas pasakoja apie išprotėjusį mokslininką Dr. Devil (kvepia minčių lietumi), kuris nori pavergti Vagilandijos salą, o Mes aišku stojame į kovą prieš blogio sėbrus. Įsijungus Wagan Land mus pasitiks žaismingai spalvotas žaidimo pavadinimas, kuris tikrai pripažinsiu paglosto akis. Pradėjus žaidimą išvysime detalų salos žemėlapį, kuris mums keliaujant nuolatos primins kokioje Mes esame žaidimo fazėje. Keliaujant per lygius, galėsime kartais pasirinkti kuriuo keliu toliau norime keliauti. Šios parinktys leis žaidimą peržaisti mažiausiai kelis kartus, kad išlandžiotume visus salos kampelius. Beveik kaip Super Mario Bros 3 pasaulyje… žinoma perdedu.

 

Jau pačioje žaidimo pradžioje suprasime, kad mūsų pagrindinio personažo veiksmų įvairovė gana silpnoka – ritintis pirmyn, ritintis atgal, aukštai sulėtintai pašokti ir išleisti vienskiemenį garsą”Wah”. Iš burnos skleidžiamais garsais galėsime paveikti savo priešus, jie sustos ir negalės mums nieko padaryti. Kiekvienoje vietovėje aptiksime mažus žalius mūsų veikėjo klonus, kurie įgavo skambų pavadinimą – Waganizer. Rinkdami juos stiprinsime balso stygas ir leisime sodresnius garsus, ne tik “Wah”, bet ir “Gah”. Taip mūsų priešai dar ilgiau negalės judėti, o mūsų skleidžiamų bangų amplitudė tik didės. O surinkus keturis žaliauodegius užgros greita tranki melodija, kurios metu galėsime skrosti per priešus lyg peilis per sviestą. Verta paminėti – jei vos paliesime garsu nesustabdyto priešo pasturgalį, tai reikš gyvybės praradimą ir sugrįžimą į epizodo pradžią. Bet neverta nerimauti, šis žaidimas buvo kurtas jaunesniajai kartai, todėl lygiai yra gana trumpi ir nesunkiai įveikiami. Na o įdomiausia dalis mūsų lauks kiekvieno lygio pabaigoje, kur turėsime susikauti su vietovės pagrindiniu priešininku.

 

Unikalu

Bosų dvikovas pagrįstai galima laikyti Wagan Land pagrindiniu akcentu, kurios padaro šį platformerį unikalų ir iškelia į viršų to paties žanro piramidėje. Čia dvikova vyksta žaidžiant keletą mini žaidimų: Concentration arba Shiritori.

Concentration tai visiems gerai pažįstamas atminties žaidimas, kuriame yra verčiamos užverstos kortelės, jei atidengi dvi vienodas korteles gauni tašką. Kaip ir nieko sunkaus. Tačiau žaidžiant Shiritori, gana greitai įsiskausta galvą. Jo esmė atrodytų kaip ir paprasta, išdėstomos kortelės su vaizdiniais ir pirmasis pasirinkęs kortelę pradeda žaidimą. Pasidalinsiu pavyzdžiu: Aš pasirenku kortele su namuku t.y. angliškai “House”, toliau seka priešininko eilė, jo užduotis pasirinkti sekančią kortelę kuri prasideda raide “e”, jis pasirenka kiaušinius t.y. “Eggs”, mano užduotis dabar atrasti kortele kuri prasideda raide “s” ir t.t. Neatrodo sunku, bet sumišimas ateina tada, kai kortelė gali turėti kelias skirtingas reikšmes, pvz. tas pats namelis, gali būti “House” arba “Building”, o beždžionės kortelė gali tapti “Gorilla” arba “Ape”. Ilgiau pagalvoti nebus kada, nes tirpstantis laikas verčia daryti skubotus sprendimus. Atspėjus gauname tašką ir turime daugiau laiko kitam ėjimui, neatspėjus laiko intervalas sumažinimas, o dar keli neteisingi pasirinkimai lemia priešo spjūvį į veidą ir žaidimo pabaigą. Be abejonės vis sukant žaidimą iš naujo atrasime ir įsiminsime vis daugiau Shiritori kortelių reikšmių, kurios mums padės pratęsti kelionę šiame žaidime. Tad naivoka tikėtis, kad Wagan Land įveiksite vienu prisėdimu, prireiks ir laiko ir svarbiausia Jūsų atminties klodų.

 

Šis iš pažiūros nekaltai atrodantis mini žaidimas ir yra pagrindinis kaltininkas, kodėl Namcot kūrinys taip ir liko neišleistas oficialiai Vakaruose. To pagrindinė priežastis japonų gramatika, žaisdami šį žaidimą jie naudoja paskutinį skiemenį japoniškose žodžiuose, o sekantis žodis naudoja tą patį skiemenį jau žodžio pradžioje, tai vadinama – japoniška žodžių grandine (aut. pataisykite jei klystu). Tačiau pas mus nesueina galas su priekiu, dėl to ir likome it musę pešę.

 

Wagan Land Gameplay 1

 

Vakaruose nieko naujo..

Vis dėlto verta pasidžiaugti, kad AlanMidas 2000 metais užmovė anglišką fraką šiam žaidimui ir atidarė mums vartus į Vagilandiją (aut. tik nespiegiam garsiai). Vertimas tikrai nėra idealus ir norėtųsi jo patobulinimo, galbūt žmogaus labiau susipažinusio su šia japoniška skiemenų gudrybe, bet suprantu kad tai naivoka. Po tiek metų kažin ar išvysime tobulesnį šios formos vertimą, tad belieka mėgautis arba verkti žaidžiant šį žaidimą..

…arba mokytis japonų kalbos – Sayōnara ^^

  1. MALONUMAS žaidžiant – Reikia šiek tiek laiko pajausti žaidimo ritmą, metodiką.
  2. ROŽINIAI akiniai – Žemėlapis sužavėjo, vietovės nuvylė, bosiukai gerai išpikseliuoti, tačiau eiliniams priešams pritrūko potėpių.
  3. GARSO instaliacijos – Jei prisimenu po mėnesio pagrindinę melodiją, čia jau daugiau nei šis bei tas!
  4. ATJAUTA pirštams – Pamiklinti reikės tuos plūdurus.
  5. ASMENIŠKA išraiška – Keptas, bet neiškeptas, tikrai pritrūko ingredientų, o žaidžiant ne originalo kalba burnoje jausis deguto skonis.
  6. IDOMYBĖ# – Famicom žaidimų kompiuteriui buvo išleistos dar dvi žaidimo dalys: Wagan land 2 ir Wagan Land 3 (aut. kurias tikėtina apžvelgsiu ateityje).

Nauja mįslė sekančios mano recenzijos – Mįslė – Skrieja ore, tačiau jei peržengia liniją, jis vėl atsiduria žmogaus rankose, koks tai žaidimas?

 

Wagyan Land GIF
Wagan Land Gameplay

Wagan Land Gameplay 2

 

Nepraleisk kitų Gamelement iššūkio „Nesibaigianti 8-bit magija Nintendo žaidimų pasaulyje” recenzijų:

Naudoti šaltiniai: Wikipedia || Romhacking || Fandom ||

Įvedę savo el. pašto adresą puslapio apačioje ir pirmieji gaukite naujausias mūsų naujienas, apžvalgas ir straipsnius el. paštu.

Pasidalinę “Gamelement“ turiniu su kitais, mums padedate augti ir pasiekti auditorija, kuri apie mus dar nežino.

Jei Jums patiko šis įrašas, pasidalinkite juo savo socialinių tinklų paskyrose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gamelement Svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies")

Naršydami svetainėje jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais

Daugiau apie Privatumą ir Slapukus, Privatumo Politikoje