Nintendo game boy – turbūt pati žinomiausia nešiojama konsolė, kuri tapo ne tik sėkmingiausia Nintendo išleista konsolė, bet ir paklojo kelia nešiojamų konsolių rinkai. Šiomis dienomis savo trisdešimtą išleidimo Japonijoje sukaktį(balandžio 21 diena). Per savo gyvavimo metus jinai tapo žinoma žaidimų kultūros dalimi ir iki šios dienos turi daug gerbėjų.
Gunpei Yokoi, dar žinomas kaip Game boy “tėvas”, kurdamas šią konsolę norėjo, kad jinai būtų prieinama visiems. Game boy pasižymėjo labiau prieinama kaina, dizaino paprastumu ir ilgesniu veikimo laiku.
Konsolės dydis palyginus su Game Gear, Atari Lynx mažesnis ir ją patogiau nešiotis. Jinai panašaus dydžio kaip šių dienų išmanus telefonas. Didžiausias skirtumas matomas yra konsolės storyje, vis dėl to joje reikėjo sutalpinti AA baterijas. Mygtukų išdėstymas primena Nintendo Entertainment System pultelio. Yra du A ir B mygtukai, valdymo „kryželis“, bei start su select mygtukai. Žaidėjai kurie jau turėjo NES, tikrai nesunkiai galėjo priprasti prie Game Boy. Konsolės spalva buvo panašiai pilka kaip Nintendo Entertainment System. Gale dedasi katridžiai, kurių formą panaši kaip degtukų dėžutės kurioje būna nulaužiami degtukai.
Toliau galima pastebėti nespalvotą ekraną, kuris sudaro 1/3 konsolės erdvės. Ir pasižymėjo iki šios dienos ikonišku žaliu atspalviu būdingu to meto LCD ekranams. Skirtingai negu konkurentai kaip Game gear ir lynx, naudojantys spalvotus ekranus kurie „valgė“ baterijas greičiau, negu jas spėji keisti. Game boy galėjo pasiūlyti iki 15 valandų veikimo laikotarpį naudojant keturias AA baterijas, palyginus su Game Gear 3-5 valandas su šešiomis baterijomis. Atrodytų kokia nesąmonė, bet tuo metu kai baterijų kainos buvo aukštesnės, o pakraunamos baterijos nebuvo standartas kaip šiandien. Veikimo laikas su turimomis baterijomis buvo svarbu žaidėjams, ypač tiems kurie keliauja. Dar vienas dalykas kuriuo pasižymėjo ekranas, buvo „vaiduoklio“ efektas. Jisai nespėdavo atnaujinti greitai judančių vaizdų, dėl to išlikdavo sekundei „vaiduokliškas“ judančio objekto vaizdas. Be to ekranas neturi jokio apšvietimo formos, šiai problemai buvo sukurta nemažai priedų kurie bandė pakeisti situacija, bet jie dažniausiai buvo pinigų švaistymas. Geresnis variantas yra modifikuoti ekraną su papildomo apšvietimo funkciją.
Game Boy garsas sklinda per priekyje įrengtą mono garsiakalbį. Bet geriausias būdas pasijungti ausines per lizdą konsolės apačioje ir klausytis stereo garsų. Šiomis dienomis modifikuotos Game Boy konsolės yra populiarus įrankiai tarp chip tune kūrėjų.
Prie konsolės galima pajungti maitinimo blokelį kuris leidžia žaisti žaidimus be baterijų bet konsolė praranda savo mobilumo galimybes. Bei norint žaisti daugelio žaidėju režimu sujungti laidu kelias konsoles.
Nors ir Game Boy kaina palyginus su konkurentais buvo pigesnė, bet pagaminimo kokybė buvo labai aukšto lygio. Iki šios dienos Nintendo parduotuvėje Niujorke yra Game Boy konsolė kuri išgyveno Persijos įlankos karą ir veikia iki šios dienos. Galima sakyti konsolė buvo sukurta tarnauti ilgam. Eigoje Game boy sulaukė tokių atnaujinimų kaip:
- Naujos originalaus Game Boy spalvos, pavadintos Play it loud.
- Game Boy Pocket – sumažinta versija, kuri turėjo juodai pilką ekraną ir naudojo vietoje keturių AA baterijų, tris AAA.
- Game Boy Light – tik Japonijoje išleista Pocket versija su ekrano apšvietimu, panašiai kaip elektroninių laikrodžių išleistų tuo laikotarpiu.
- Game Boy Color – šis modelis turėjo spalvota ekraną ir palaikė jai išskirtinai sukurtus žaidimus, bei leido tam tikriems žaidimams kurie išleisti juoduose kartridžuose, turėti papildomų galimybių.
Svarbiausia konsolei, kad jinai ilgai gyvuotu yra žaidimai. Kuriais Game Boy galėjo pasigirti. Konsolė sulaukė žaidimų iš visų žinomų Nintendo Entertainment System serijų. Nuo Nintendo išleistų Super Mario, Metroid, The Legend of Zelda iki trečiųjų šalių Mega Man, Castlevania, Contra, Adventure Island ir kitų. Puikus žaidimai lydėjo Game boy visą gyvavimo laikotarpį. Konsolė buvo išleista kartu su turbūt vienu labiausiai istorijoje žinomu žaidimu Tetris. Tai žaidimas kurį galėjo žaisti visa šeima. Tetris buvo toks populiarus ir įtraukiantis, kad žmonės kurie nebuvo prieš tai bandę žaidimų, negalėjo atsispirti(aš vis dar įsijungiu šį įtraukiantį žaidimą kai turiu keliasdešimt laisvų minučių). Reklamose Game Boy žaisdavo nuo paauglių kurie kovoja prieš futuristinius robotus iki to meto stereotipiniu Volstreto verslininkų. Iki šios dienos tai yra daugiausiai kopijų pardavęs Game Boy žaidimas ir viena iš priežasčių dėl ko Game Boy dominavo.
Kitas žaidimas arba geriau pavadinti fenomenu, buvo Pokemon. Ši žaidimų serija perkėlė Game Boy į aukštesnį lygį. Pokemon populiarumas buvo neapsakomas, žaidimas kurį net nereikia pristatyti. Jisai išnaudojo Game Boy konsolių viens su kita sujungimo galimybes ir skatino žaidėjus ieškoti kitų Pokemon žaidėjų. Žaidimai buvo išleisti poromis Red ir Blue versijomis, Japonija turėjo Green ir vėliau buvo išleistas atnaujinimas Yellow. Norint surinkti visus Pokemon’us reikėjo turėti skirtingas versijas, dėl to buvo skatinami mainai Pokemon’ų tarp žaidėjų.
Mano pačio pirmas kartas kai teko susidurti su Game Boy, buvo pradinėse klasėse, pamačius vyresnius mokinius žaidžiant Super Mario Land. Pirmas įspūdis buvo, kad negalėjau patikėti, kad yra konsolė kuri leidžia žaisti namų konsolės lygio žaidimus kur tik panorėjus. Pamenu kai pora draugų gavo Game Boy Color konsoles. Turėjau galimybę pasiskolinti šią konsolę su žaidimais kurie tikrąją žodžio prasme „užkabina”. Pirmieji žaidimai kurios išbandžiau buvo Super Mario Land 3 ir Donkey Kong abu puikus žaidimai. Nors labiau vertinau Super Mario land 3 dėl pagrindinio veikėjo Wario, kuris iki šios dienos man yra geresnis personažas, negu Mario. O po to turėjau proga išbandyti Pokemon silver. Nors tuo metu nežinojau apie Pokemon maniją, bet supratau, kad šis žaidimas ypatingas. Pamenu namuose, kad visas atliekamas baterijas susidarau, kad turėčiau po ranką, kai neišvengiamai esančios Game Boy Color išsikraus. O kai neliko nei vienos namie, skubėjau į parduotuvę naujų. Prie pasiskolinto Game Boy būdavo praleisdavau laisvus nuo mokyklos savaitgalius ir nelaukiau kada reiks grąžinti. Bet pavyko įveikti visus Pokemon Silver žaidimą iki jį grąžinant savininkui ir tuo labai didžiavausi. Tai buvo pagrindinė mano patirtis su Game Boy. O iki kol savo asmeninį gavau turėjo praeiti nemažai laiko, bet džiaugiuosi turėdamas visus modelius(išskyrus light), ypač Game Boy Color kuri iki šios dienos man yra vieną geriausių nešiojamų konsolių(mano turima yra su devintame dešimtmetyje populiaria permatoma plastmase, kuri atrodė tuo metu visose elektronikoje buvo naudojama).
Be Game Boy būtų sunku įsivaizduoti nešiojamų konsolių erdve. Tai konsolė kuri padėjo svarbu pamatą žaidimų kultūroje ir tapo jos istorijos dalimi. Ir reikia tikėtis, Nintendo perleis ją kartu su kitomis klasikinėmis konsolėmis, jog šių dienų žaidėjai galėtų pirmą kartą arba iš naujo prisiliesti prie šios istorinės konsolės.