Sekite Mus
DragonQuestLT
Kategorijos
Anime Apžvalgos Asmeniniai įrašai GE Nuomonė Gidas Konkursas Manga Naujienos Pirmas įspūdis Retro Straipsniai Tinklalaidės Žaidimai
Playstation 2 žaidimai ant Playstation 4

Playstation 4 yra pirmoji Playstation namų konsolė kuri nepalaiko praeitų Playstation konsolių žaidimų diskų. Tiek Playstation 2 ir Playstation 3 palaikė skirtingais būdais Playstation 1 žaidimus, o pirmieji Playstation 3 modeliai palaikė net Playstation 2 žaidimus. Playstation 4 “konkurentė” Xbox one konsolė irgi kai bus išleista neturėjo praeitų Xbox konsolių diskų palaikymo, bet su laiku ir atnaujinimais, dabar Xbox one savininkai gali žaisti(nors ir ribotai) Xbox 360 ir Xbox žaidimus. Atrodytų gal ši funkcija nėra skirta daugumai žaidėjų, bet malonu kai žinai, jog gali išbandyti praeitų konsolių žaidimus ant savo naujausios pagrindinės konsolės.

 

Sony gal tai suprasto arba tiesiog norėdama išbandoti savo nostalgijos potencialą, davė dvi galimybes žaisti praeitų Playstation konsolių žaidimus su Playstation 4. Pirmoji yra PS now – transliacijos internetu būdu galima žaisti Playstation 3 žaidimus. Antroji yra Playstation 2 skaitmeninių žaidimų versijų emuliacija.

Šį būdą galima lyginti su Xbox one praeitų Xbox konsolių žaidimų emuliacija, tik Xbox turi vieną didelį pliusą arba Playtation 4 turi didelį minusą(priklauso kaip pažiūrėsi), jog su Playstation 4 negalima naudoti jau turimus žaidimų diskus, tad žaidimus reikia vėl pirktis. Būtų išties smagu įsidėti savo Silent hill playstation 2 žaidimus ir juos žaisti ant Playstation 4 su aukštesne rezoliucija, bet yra kaip yra. Nors lengvai galima sakyti, kad šis Playstation 2 žaidimų palaikymas yra prastas.

 

Pirmiausia kalbant apie aukštesne rezoliucija, tai žaidimai neturi jokių papildomų emuliacijos funkcijų kurios padėtų šiems žaidimas atrodyti geriau ir veikti stabiliau. Smagu būtų turėti galimybė paryškinti ar sušvelninti gauna žaidimo vaizdą, kaip tai galima buvo daryti su Playstation 3 ar Playstation 2 žaidžiant Playstation 1 žaidimus, arba net panaudoti kokį nors AA variantą. Taip pat greitesnis žaidimų krovimas irgi būtų lauktinas pokytis. Šie dalykai padėtų žaidimas prisitaikyti prie modernių standartų. Tačiau jokių vaizdinių pokyčių be aukštesnės rezoliucijos nesulaukėm. Vienintelis didesnis pokytis, kad šie Playstation 2 žaidimai turi trofėjų palaikymą, kas parodo, jog vis dėl to prie jų buvo dirbta daugiau negu tiesiog perkėlimas į emuliatorių, kartu tai liūdina, nes žinant jų 10 eurų kainą norėtųsi, jog daugiau darbo būtų įdėta.

Blogiausia, kad kai kurie žaidimai net veikia prasčiau negu žaidžiant su Playstation 2 ar naudojant PSN Playstation 3 versijas. Aš pats išbandžiau Resident evil Code: Veronica x, Red faction ir Destroy all humans. Su Red faction turėjau problema, kad multiplayer režimas visiškai neveikė, kas išties labai nuliūdino mane, nes prie šio režimo su Playstation 2 esu praleidęs nemažai laiko. Grand Theft Auto: Vice City buvo dar vienas žaidimas kurį norėjau išbandyti, bet paskaitęs apie bug’us dėl kurių beveik neįmanoma žaisti šios versijos, kas išties labai liūdina. Dar didelį liūdėsi sukelia, kad vos 54 Playstation 2 žaidimai buvo išleisti ant Playstation 4, tuo tarpu Playstation 3 turi 336 žaidimus. Turbūt kaip niekada nesulauksiu galimybės žaisti Silent hill Playstation 2 žaidimus ant modernios konsolės oficialiai ir nebandant tragiškų HD port’ų.

 

Išleidžiant Playstation 5 konsolė, Sony žada atgalinį Playstation 4 žaidimų diskų formate palaikymą, reikia tikėtis, jog Playstation 4 žaidimai nebus vieninteliai praeitų Playstation konsolių žaidimai kuriuos galima bus žaisti su Playstation 5. Praeitų konsolių žaidimų palaikymas būtų puikus žingsnis parodant žaidėjams kurie ilgus metus yra su Sony, jog Playstation nepamiršta savo istorijos ir nori ja dalintis su visais senais ar naujais žaidėjais. Svarbiausia, kad palaikymas nebūtų atliktas paviršutiniškai ir kainos nesikandžiuotu. Kas nenorėtų kokia nors forma iš naujo ar vėl pažaisti klasikomis tapusius Playstation 2 žaidimus, o Playstation 1 ir Playstation 3 žaidimai irgi būtų laukiami.

Įvedę savo el. pašto adresą puslapio apačioje ir pirmieji gaukite naujausias mūsų naujienas, apžvalgas ir straipsnius el. paštu.

Pasidalinę “Gamelement“ turiniu su kitais, mums padedate augti ir pasiekti auditorija, kuri apie mus dar nežino.

Jei Jums patiko šis įrašas, pasidalinkite juo savo socialinių tinklų paskyrose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Gamelement Svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies")

Naršydami svetainėje jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais

Daugiau apie Privatumą ir Slapukus, Privatumo Politikoje