Sekite Mus
DragonQuestLT
Kategorijos
Anime Apžvalgos Asmeniniai įrašai GE Nuomonė Gidas Konkursas Manga Naujienos Pirmas įspūdis Retro Straipsniai Tinklalaidės Žaidimai
Nintendo Switch trys metai: kas buvo, yra ir bus…

Kovo trečioji diena žymi trijų metų sukaktį Nintendo Switch konsolei. Pagal konsolių gyvavimo statistiką, Nintendo Switch turėtų žengti į savo vidurio gyvavimo metus. Per visus tuos metus Nintendo Switch sulaukė nemažai pokyčių, nuo gerų iki blogų, tačiau konsolė atrodo savo erdvę ir dabartiniu laikotarpiu yra labiausiai parduoda konsolė. Artėjant naujos kartos konsolėms, Nintendo Switch turės labai pasistengti, kad išlikti žaidėjų akyse ir kalbose.

Atrodė, kad žaidimai kaip Doom(2016), Mortal Kombat 11 ir Witcher 3 negalėtų veikti su Nintendo Switch. Bet mums buvo įrodyta kitaip.

Jau šių metų gale turėtume sulaukti naujos kartos konsolių iš Sony ir Microsoft, nors Nintendo jau kuris laikas sako, kad nekonkuruoja su šiais konsolių gamintojais. Tačiau naujos kartos konsolių išleidimas bus svarbus įvykis ir Nintendo Switch. Per savo tris gyvavimo metus Nintendo Switch sulaukė nemažai žaidimų perkeltų iš Playstation 4, Xbox one konsolių, kai kurie iš jų net turi funkciją žaisti kartu su šių konsolių žaidėjais internetu. Tokie žaidimai kaip „Witcher 3“, „Doom“, „Wolfenstein 2“, atrodė kaip „neįmanomi“ Nintendo Switch konsolei, tačiau studijų kaip „Panic button“ dėka, jie galiausiai pasiekė Nintendo Switch. Aišku jie turėjo kompromisų, dažniausiai grafiškai jie atrodo prasčiau ir veikia ne taip stabiliai kaip su Playstation 4 ir Xbox one, tačiau jie pasiekė Nintendo Switch ir mes galime juos šiandien žaisti su Nintendo Switch konsole.

Playstation 5 ir Xbox series ketina būti išleistos jau šį kalėdinį sezoną. Nintendo turėtų iki tol nemažai pasiruošti, kad nebūtų pamiršti.

Bet artėjant Playsation 4 ir Xbox one konsolių gyvavimo pabaigai, mes vis daugiau matome žaidimų kurie veikia prasčiau ant šių konsolių „bazinių“ versijų – Playstation 4 sulaukė Pro, o Xbox one sulaukė Xbox one X konsolių, kurios yra galingesnės „bazinių“ konsolių versijos –, ir Nintendo Switch kuri yra silpnesnė negu jos, išvis sunkiai galėtų palaikyti tuos žaidimus. Ne už kalnų artėjant naujos kartos Xbox ir Playstation konsolėms, kurios lenks savo pirmtakes, Nintendo Switch patenka į nemalonią situaciją. Nes nors ir atrodo kartais, kad ne visi multiplatforminiai žaidimai pasiekę Nintendo Switch, bet kurie tai padaro, jie padeda Nintendo Switch turėti platų žaidimų katalogą iš kurio žaidėjai gali rinktis. Tačiau išėjus naujos kartos konsolėms, Nintendo switch sunkiai galės sulaukti žaidimų kurie bus išleisti joms kartu su Nintendo Switch ir gale gali įstringi tik su pačių Nintendo ir Indie žaidimais, tuo tarpu didesnės studijos aplenks Nintendo Switch. Dėl šios situacijos, dabar internete galima vis pamatyti gandus apie galingesnę Nintendo Switch konsolę, kuria vadina neoficialiai Nintendo Switch Pro. Pagal gandus jinai turėtų būti naujos kartos konsolėms panašiai kaip Nintendo Switch dabartinėms konsolėms, nors ir jos lenks ją savo galia, tačiau bus galimybė perkelti tų konsolių žaidimus su kompromisais naujajai Nintendo Switch Pro. Kaip minėjau tai tik gandas ir galbūt niekada nebus realybė. Bet jeigu taip nutiktu, tada kiltų nemažai klausimų. Ar naujoji Nintendo Switch konsolė palaikys senuosius Nintendo Switch žaidimus? Jeigu taip, tai ar jie sulauktų papildomų grafikinių ir stabilumo atnaujinimų? Panašiai kaip Playstation 4 Pro su specialiais atnaujinimais šiai konsolei. Kas nutiktų senesnių Nintendo Switch savininkams? Jeigu žaidimai būtų išleisti kurie veikia tik ant Nintendo Switch Pro, tada Nintendo Switch savininkai būtų suskaldyti į dvi grupes. To net nedarė nei Sony, nei Microsoft su savo galingesnėmis konsolėmis ir tai būtų labai nenaudinga žaidėjų daugumai.

 

Playstation 4 ir Xbox one per savo gyvavimo laikotarpį sulaukė galingesnių versijų. Ar to galima tikėti su Nintendo Switch?

Nintendo Switch išleidimo dieną gal ir neturėjo plataus žaidimų pasirinkimo, bet turėjo tokį žaidimą kuris buvo labai svarbus – „The legend of the Zelda: Breath of the wild“. Nemažai žaidėjų laiko šį žaidimą kartu su originalaus Xbox „Halo“ kaip geriausia žaidimą kuris išėjo tą pačią dieną kaip ir konsolė. Beveik kiekvienas Nintendo Switch savininkas pradžioje turėjo „The legend of the Zelda: Breath of the wild“ ir šitam žaidimui nesunkiai galima skirti šimtus valandų. Per pirmus metus nors ir buvo žaidėjų kurie skundėsi, kad Nintendo Switch „neturi žaidimų“, bet vien iš Nintendo sulaukėm tokių žaidimų kaip: „Super Mario odyssey“, „Mario kart 8 Deluxe“, „Splatoon 2“, „ARMS“, „Xenoblade chronicles 2“, „Mario + Rabbids Kindgom Battle“… Nintendo switch net sulaukė palaikymo iš AAA leidėjų(po Nintendo Wii ir Wii u jų palaikymas buvo sumažėjęs Nintendo konsolėms) su tokiais žaidimais kaip: „Doom“(2016), „Wolfenstein 2“, „Witcher 3“, „Skyrim“, „Mortal Kombat 11“, „Dragon quest XI“, „Resident evil“ žaidimais…

 

Tai tik dalis žaidimų kurie bus išleisti 2020 metai Nintendo Switch.

Tačiau artėjant prieš tai minėtai naujai konsolių kartai, dėl galios skirtumo tarp Xbox series/Playstation 5 ir Nintendo Switch, mes gali būti, kad sulauksime labai mažai – ypač naujai išleistų Xbox  series/Playstation 5 – AAA leidėjų žaidimų. Jeigu taip nutiktų, tada Nintendo ir mažesni leidėjai būtų pagrindiniai Nintendo Switch žaidimų tiekėjai. Iš pačių Nintendo ir jų partnerių galime tikėtis jau paskelbtų žaidimų: „The legend of the Zelda: Breath of the wild tęsinys“, „Metroid prime 4“, „Pikmin 4“, „Bayonetta 3“, „Mario kart 9“…

 

Nintendo Switch online nors ir atsilieka nuo konkurentų siūlomomis paslaugomis, bet kol kas išlaiko patraukliausia kainą.

Kaip trečioji Triforce dalis, taip ir paslaugos su funkcijomis yra svarbu einant tolesniais gyvavimo metais. Nuo pačios konsolės pradžios, Nintendo Switch savo operacinę sistemą stengiesi išlaikyti kuo paprastesne ir greitai veikiančia. Per tris metus nors ir sulaukėme pakeitimų, bet nieko kardinalaus. Skirtingai negu Playstation 4/Xbox one, Nintendo Switch vis dar nenaudoja aplankalų rūšiuoti turimiems žaidimams ir kelioms programėlėms, vis dar yra naudojamos dvi pradinės konsolės temos, nėra vartotojams skirtos interneto naršyklės, bei trūksta kitų kasdieninių vartotojams skirtų funkcijų. Tačiau per tuos metus Nintendo Switch sulaukė puikių naujų funkcijų: galimybės išsaugoti savo žaidimų progresą debesyje, galimybės pakviesti draugus prisijungti žaidimui internetu(nors kol kas ne daug žaidimų tai palaiko), funkciją daryti trumpus žaidimo eigos vaizdo įrašus, nemokama žaidimo internetu funkcija pakeitė mokamas modelis, tačiau prenumeratoriai gali išbandyti NES ir SNES žaidimus, bei kitus išskirtinius pasiūlymus.

Žvelgiant į ateitį norėtųsi, kad Nintendo Switch išlaikytų savo spartų operacinės sistemos funkcionalumą, bet prieš tai išvardintos trūkstamos funkcijos būtų malonus papildymas.2020 metais Microsoft ir Sony žengiant į naują konsolių kartą, Nintendo su Nintendo Switch turi pasistengi ir parodyti žaidėjams, kas jų laukia ateityje iš Nintendo. Su teisingomis žiniomis ir naujienomis, Nintendo gali išnaudoti 2020 metus kaip proga padidinti Nintendo Switch pardavimus, bei pasakyti, kad nors ir konkurentai rodys naujas konsoles kurios dar tik turės proga įsivažiuoti, bet Nintendo su Switch jau yra čia ir vis dar ketina ateinančiais metais pasiūlyti žaidėjams daugiau priežasčių žaisti su Nintendo Switch

Įvedę savo el. pašto adresą puslapio apačioje ir pirmieji gaukite naujausias mūsų naujienas, apžvalgas ir straipsnius el. paštu.

Pasidalinę “Gamelement“ turiniu su kitais, mums padedate augti ir pasiekti auditorija, kuri apie mus dar nežino.

Jei Jums patiko šis įrašas, pasidalinkite juo savo socialinių tinklų paskyrose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Gamelement Svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies")

Naršydami svetainėje jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais

Daugiau apie Privatumą ir Slapukus, Privatumo Politikoje