Sekite Mus
DragonQuestLT
Kategorijos
Anime Apžvalgos Asmeniniai įrašai GE Nuomonė Gidas Konkursas Manga Naujienos Pirmas įspūdis Retro Straipsniai Tinklalaidės Žaidimai
Nintendo 3DS 2019(2020) metais, ar verta?

2019 metais(artėjant futuristiniams 2020 metams) kalbant apie nešiojamas konsoles, dauguma žaidėjų pirmiausiai sakytų, kad Nintendo Switch yra vienintelė nešiojama konsolė šioje rinkoje(nors iš pradžių Nintendo Switch buvo pristatoma kaip hibridinė konsolė, tačiau išleidus Nintendo Switch lite, kuri orientuojasi vien žaisti nešiojamu režimu, būtų sunku neigti, jog tai nešiojama konsolė). Kas kaip ir būtų tiesa, nes Sony „palaidojo“ Vita metų pradžioje, o Microsoft taip ir nežengė į šią rinką. Akivaizdu, kad Nintendo čia dominuoja, bet Nintendo Switch nėra vienintelė nešiojame konsolė kuria vis dar gamina 2019 metais. O toji konsolė būtų pačios Nintendo gaminys – Nintendo 3DS.

Nors 2019 metais Nintendo 3DS šventė savo aštuntąjį gimtadienį ir jau kuris laikas jinai rodo savo amžių. 2011 metais išleidus Nintendo 3DS, konsolė nenaudojo naujausiu to meto technologijų ir lyginant su Playstation Vita buvo techniškai „atsilikusi“. Bet tai nereiškia, kad šią konsolę reiktų nuvertinti ir pamiršti. Priešingai, Nintendo 3DS tiek dabar, tiek per savo aukščiausio populiarumo taško laikotarpį, galėjo žaidėjams pasiūlyti platūs ir išskirtinį žaidimų pasirinkimą. Tiek žaidimai sukurti išskirtinai Nintendo 3DS, tiek jos pirmtakės Nintendo DS žaidimai – kuriuos jinai pilnai palaiko. Su tokiu bendru žaidimų pasirinkimu. Būtų sunku rasti kita tokia konsolę, ypač nešiojama, kuri galėtų pasiūlyti daugiau žaidėjams. Būtent dėl šios priežasties Nintendo 3DS 2019 metais – puikus pasirinkimas žaidėjams. Konsolės kaina nėra didelė, jeigu pirktumėte naudotą, tai nesunkiai galite rasti patrauklių pasiūlymų. Patys žaidimai yra tokių serijų kaip: Fire emblem, Pokemon, Luigi’s mansion… Kurių tęsinių dabar sulaukiame Nintendo Switch konsolei, tai puiki proga žengti šiek tiek atgal ir pažvelgti ką praeitos dalys siūlė. Dėl šios priežasties aš pats išsitraukiau savąją New Nintendo 3DS XL po poros metų pertraukos.

Nintendo Switch –  pagrindis šiuo metu Nintendo „maitintojas”, perėmęs šį darbą iš Nintendo 3DS

Neslėpsiu, kad po to kai išėjo Nintendo Switch, aš savąjį Nintendo 3DS padėjau į šoną(Naujausias įrenginys visada būna traukia labiau, negu senasis). Bei skyriau dėmesio ir Playstation Vita. Žinodamas, kad Sony artimiausiu metu tikrai nekurs jos pasekėjo. Bet nors padėta į šoną, tačiau Nintendo 3DS nedingo man iš akiračio. Žinojau, kad turiu nemažai Nintendo 3DS žaidimų, kuriuos norėčiau pereiti prieš padedant konsolę į atitarnautą poilsį.

Sony Playstation Vita – Nintendo 3DS kokurentė ir geriausia ne Nintendo išleista nešiojama konsolė.

Pagaliau kai vėl rankose turėjau Nintendo 3DS, bandžiau ją palyginti su Nintendo Switch. Skirtingai negu Nintendo Switch, jinai turi lankstoma-uždara dizainą. Jo privalumas, jog ekranai apsaugoti ir galima konsolę nešiotis be dėklo ar ekrano apsaugos. Dar vienas jos išskirtinumas yra du ekranai, tai buvo perimta iš Nintendo DS, bet kuriant Nintendo Switch to buvo atsisakyta. Kalbant apie ekranus, tai palyginus juos su Nintendo Switch arba Playsation Vita, matosi prastesnė vaizdo kokybė ir gali būti nepatogu iš pradžių kai grįžti prie žemesnės rezoliucijos. Tuo pačiu ir galima išbandyti šios konsolės pagrindinį išskirtinumą – 3D ekraną.

Realus Nintendo 3DS 3D efekto pavaizdavimas.(Paveikslėlis priklauso IGN overlord’ams)

Pamenu tuo metu kai Nintendo 3DS buvo paskelbtas atrodė, jog 3D atgims ir bus standartas. Tuo metu populiarūs buvo 3D televizoriai, filmai buvo leidžiami kartu su 3D versijomis ir netgi namų konsolė Playstation 3 ir Xbox 360 išbandė šią vaizdo dimensiją. Nintendo 3DS buvo konsolė kuri priėmė 3D visu pajėgumu. Prieš tai Nintendo eksperimento kai dar Nintendo Gameboy Advance buvo pagrindinė jų konsolė, buvo idėja išleisti šios konsolės variantą su 3D ekranu. Tačiau tai pasiliko tik idėjų ir kūrybos lygmenyje iki kol buvo išleista Nintendo 3DS. Neslėpsiu paskelbus konsolę kuri pasiūlys 3D ekrano funkcijas kiekvienam, atrodė kažkas naujo ir išskirtinio. Nors kai ją gavau ir išbandžiau šią funkcija, nusprendžiau, kad tai nėra būdas kaip norėčiau žaisti žaidimus(vėliau Nintendo sukūrė konsolę be 3D ekrano – Nintendo 2DS).

Kalbant plačiau apie pačios konsolės dizainą, tai jisai yra tas pats kurį naudojo Nintendo DS, tik pridėta keletas naujovių. Pagaliau Nintendo nešiojama konsolėm sulaukė valdymo svirtelės(prieš tai Sony PSP panaudojo šią idėją), bet tik vienos(Sony PSP turėjo nemažai atsiliepimų dėl valdymo formos ir žaidėjai norėjo papildomos svirtelės, kurią panaudojo jos pasekėja Playstation Vita). Ją papildyti su antrąją svirtelė Nintendo bandė išleisdama „Circle pad Pro“ priedą, bei New Nintendo 3DS/2DS pridedami „gumbą“ vietoje tikros svirtelės. Jos trūkumas jaučiamas žaidžiant žaidimus kurie naudoja žaidėjo valdomą kamerą. Bet kitiems žaidimams tai netrukdė. Dauguma Nintendo 3DS žaidimų yra žaidimai kurie pritaikyti žaisti su nešiojamu įrenginiu ir jų kūrėjai puikiai žinojo apie konsolė galimybes, bei trūkumus. Šie žaidimai būtent yra pagrindinė priežastis dėl kurios Nintendo 3DS vis dar verta dėmesio 2019 metais.

Man pačiam norėjosi pažaisti Fire Emblem Fates žaidimus. Šią serija aš pirmą kartą išbandžiau būtent su Nintendo 3DS konsole. Fire Emblem: Awakening man kaip ir nemažai kitų žaidėjo buvo pirmasis žaidimas iš šios serijos, kartu jisai galėjo būti ir paskutinis, nes iki šios dalies serijos populiarus buvo smukęs. Bet tai neįvyko ir serija tapo populiaresnė, negu iki tol. O po to išleistos dalys buvo paremtos Fire Emblem: Awakening stiliumi, kuris pritaikytas serijos naujokams. Fire emblem žaidimai yra vieni iš daugelio, kuriems Nintendo 3DS buvo geri „namai“. Nintendo nuo pat savo pirmosios nešiojamos konsolės išleidimo turėjo kūrybingas studijas, kurios savo dėmesį skyrė mobiliems žaidimams. Šioji erdvė būdavo atvira įvairiausiems eksperimentams, kadangi nešiojamos konsolės naudojo technologijas panašias kaip praeitos namų konsolių kartos. Pavyzdžiui: Gameboy = NES, Gameboy advance = Super Nintendo, Nintendo DS = Nintendo 64 ir panašiai. Tai leido perkelti senesniu namų konsolių žaidimus nešiojamoms konsolėms, bei išnaudoti žinias kurias studijos sukaupė prieš tai. Tokie žanrai kaip JRPG, SRPG, ėjimų strategijos, metroidvania, grafikinės novelės, indie žaidimai… Puikiai tiko nešiojamoms konsolėms ir dauguma geriausių šių žanrų žaidimų galima žaisti su Nintendo 3DS. Be prieš tai minėtos Fire Emblem serijos, aš pats Phoenix wright, Professor Layton, Bravely Default, Chrono trigger, Pokemon, Dragon Quest, Zero escape, Animal Crossing, Monster hunter(šis žaidimas buvo vienas iš pagrindinių, skaitines Nintendo 3DS pardavimus)… žaidžiau su savuoju Nintendo 3DS ir su šia konsole juos susieju.

Nors ir šiuo metu akivaizdu, kad Nintendo Switch yra nešiojamų konsolių „titanas“, kurį lydi įspūdingi pardavimai per 3 metų laikotarpį(parduota apie 42 milijonai konsolių). Bet kartu su Nintendo Switch hibridiniu modeliu, kai Nintendo stengiasi pasiūlyti visų savo turimų studijų pagrindinius žaidimus šiai konsolei. Galima pasigesti atmosferos kuria turėjo praeitos Nintendo nešiojamos konsolės, jos nebūdavo „viskas vienoje vietoje“, bet labiau „Mes siūlome žaidėjams kažką kito“. Su žaidimais kurių nerasdavai namų konsolėms, bei įdomiai eksperimentais kurie tapo super hitais(Pokemon serija visada buvo skaitoma kaip nešiojamų konsolių dalis, nes bandymai su žaidimai namų konsolėms nebuvo pasisekę). Pats jausmas žaidžiant su nešiojamomis visada būdavo kitokia patirtis, nuo dar vienos sesijos prieš miegą iki bičiulis kelionėje. Nintendo 3DS yra puikus pasirinkimams tiems kas nori „klasikinių“ nešiojamu konsolių patirties, su plačiu ir išskirtiniu žaidimų pasirinkimo. Ir mano atsakymas būtų: tiek 2019 metais, tiek ir 2020. Nintendo 3DS yra verta dėmesio konsolė.

Įvedę savo el. pašto adresą puslapio apačioje ir pirmieji gaukite naujausias mūsų naujienas, apžvalgas ir straipsnius el. paštu.

Pasidalinę “Gamelement“ turiniu su kitais, mums padedate augti ir pasiekti auditorija, kuri apie mus dar nežino.

Jei Jums patiko šis įrašas, pasidalinkite juo savo socialinių tinklų paskyrose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Gamelement Svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies")

Naršydami svetainėje jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais

Daugiau apie Privatumą ir Slapukus, Privatumo Politikoje