Sekite Mus
DragonQuestLT
Kategorijos
Anime Apžvalgos Asmeniniai įrašai GE Nuomonė Gidas Konkursas Manga Naujienos Pirmas įspūdis Retro Straipsniai Tinklalaidės Žaidimai
Nemiegokite ir apsaugokite savo žaidimų paskyras

Šiomis dienomis kai skaitmeninės žaidimų kopijos pardavimais lenkia fizines kopijas ir tampa naująja norma, turbūt retas šiuolaikinis žaidėjas nėra pirkęs žaidimo susieto su jo asmeninėmis Playstation, Nintendo, Xbox ar tokių parduotuvių kaip “Steam” paskyromis. Kiti netgi žengė žingsniu toliau ir vien tik perka skaitmenines kopijas, taip visi jų žaidimai priklauso nuo tos paskyros saugumo. Tačiau net ir daugėjant atvejų kai sklinda istorijos apie bandymus ar net nutikimus kai pavyksta pavogti paskyras, tačiau nemažai žaidėjų nereaguoja ir vis dar palieka minimaliai apsaugotas paskyras. Tai nėra sudėtingi procesai, kurie gali padėti išvengti streso, kai paskyra tampa nepasiekiama, bei laiko bandant ją atgauti. Apie tai ką galima padaryti iš karto, kad paskyros taptų sunkiau prieinamos tiems kurie bando jas iš jūsų pavogti.

 

Labiausiai paplitęs būdas būtų – dviejų žingsnių patvirtinimas. Naudojant šią apsaugos praktika, jūsų paskyros būna apsaugotos papildomu “sluoksniu”, netgi jeigu ir kam pavyktų gauti prisijungimo vardą ir slaptažodį, jiems sutrukdytų papildomas apsaugos barjeras. Šis būdas naudojamas dažniausiai su išmaniaisiais arba mobiliais telefonais. Susiejus savo paskyra su savo telefonu numeriu, specialia programėle(Google Authenticator turbūt labiausiai naudoja, bet kai kurios parduotuvės turi savo atskiras). NintendoPlaystation, XboxSteam turi nesudėtingas instrukcijas kaip tai galite padaryti(nors su Playstation ir mano lietuvišku numeriu nutiko problema, kai negaunu patvirtinančios žinutės).

 

Dar žaidėjai dažnai, kad nereiktų kas kartą vesti savo kreditinės, debetinės kortelės ar kitų mokėtojų platformų duomenis, juos išsaugo parduotuvėse ir susieja, jog be jokio papildomo patvirtinimo perkant, jos būtų apmokestinamos. Šis patogumas dažniai sukelia problemas tiems kurių paskyros būna pavagiamos. Per trumpą laiko tarpą išnaudojamos turimos lėšos, o jų atgavimas gali tapti ilgu ir sudėtingu procesus. Kad tuo to apsisaugoti galima naudoti kelis būdus:

  1. Paprasčiausia ką galima padaryti – tai nesaugoti duomenų taip, jog be jokio patvirtinimo būtų galima pasinaudoti kortele pirkimams. Geriausia palikti reikalavimą prašyti suvesti patvirtinimo kodą ar slaptažodį. Naudojant dviejų žingsnių patvirtinimą, be specialaus patvirtinimo kodo, nebent kažkam pavyktų gauti Jūsų naudojamą aparatą į kurį gaunate kodą, tai būtų labai sudėtinga.
  2. Jeigu pirmasis būdas atrodo labai erzinantis, tada galima susieti atskira kortelę ar mokėjimo platformą, kuri būtų skirta tik internetiniams pirkimams. Taip padarius, būtų galima patirti minimalia žalą įvykus vagystės incidentui.
  3. Dauguma prieš tai minėtų parduotuvių naudoja specialius „papildymus“ – galima nusipirkti tam tikrą valiutos sumą, kuri panaudotumėte savo paskyroje. Šituo būdu galima naudotis parduotuvėmis be jokios sąsajos su kortelėmis ar mokėjimo platformomis.

 

 

Taip pat turėtumėte apsaugoti savo elektroninius paštus kurie susieti su paskyromis, ypač jeigu tai Jūsų “šiukšlių” paštas, kurį naudojate tik prisijungimams kurti(Prieš kelis Yahoo elektroninio pašto beveik visi vartotojai buvo paveikti). Arba jeigu nenaudosite savo senojo pašto, nes turite nauja, tada tiesiog perkelkite visas susietas paskyras ir uždarykite savo senąjį paštą. Prasta elektroninio pašto apsauga gali privesti prie nemalonių pasekmių, ypač žinant, jog didžioji dauguma registracijų yra daromos elektroninių paštų pagalba. Jeigu abejojate ar elektroninis paštas vis dar saugu – visada galima jį patikrinti per haveibeenpwned puslapį.

Dar vienas svarbus apsaugos būdas, kurio nesilaikant nemažai atvejų būna pavagiamos paskyros – savo prisijungimų dalinimasis. Atrodytų kas čia blogo jeigu duosiu kitam žaidėjui pasidžiaugti savo turimais žaidimais? Pirmiausia reiktų žinoti, ar kitas žmogus tikrai moka saugoti gautus duomenis? Gal jam patogu po ranka turėti Jūsų prisijungimus, jog nesunkiai juos galėtų panaudoti ir kiti. O gal ir jisai pats galvoja „kas čia tokio, jeigu duosiu prisijungimus dar kažkam?“. Visa to gale prisijungimai gali pasiekti tuos žmonės, kurie pasinaudos tokiai tikslais, dėl kuriu galite turėti bėdų Jūs. Juk nesidalinate savo elektroninio pašto ar socialinio tinklo paskyrų prisijungimais su kitais?

 

Bet jeigu paskyros prisijungimų paprašo naudojamos parduotuvės „darbuotojas“? Visų pirmą jie to daryti tikrai neturėtų ir jeigu taip nutiktų jokių būdu neduokite savo slaptažodžių ir kitos jautrios informacijos. Visa stebėkite nuorodas ir elektroninius paštus iš kur gaunate tokius prašymus.

Tai tik keli būdai kaip galima užtikrinti Jūsų paskyrų apsauga. Nors jų yra ir daugiau, bei jie gali keisti. Tačiau svarbiausia išlikti budriems, stebėti ir apsaugoti savo paskyras, bei jeigu kas atrodo per daug keista, tada prieš tai darant patikrinti, ar tai nėra apgaulė?

Įvedę savo el. pašto adresą puslapio apačioje ir pirmieji gaukite naujausias mūsų naujienas, apžvalgas ir straipsnius el. paštu.

Pasidalinę “Gamelement“ turiniu su kitais, mums padedate augti ir pasiekti auditorija, kuri apie mus dar nežino.

Jei Jums patiko šis įrašas, pasidalinkite juo savo socialinių tinklų paskyrose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Gamelement Svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies")

Naršydami svetainėje jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais

Daugiau apie Privatumą ir Slapukus, Privatumo Politikoje