Sekite Mus
DragonQuestLT
Kategorijos
Anime Apžvalgos Asmeniniai įrašai GE Nuomonė Gidas Konkursas Manga Naujienos Pirmas įspūdis Retro Straipsniai Tinklalaidės Žaidimai
Naujoji žaidimų konsolių karta: Xbox Series X

Šių metų gale jau – nebent visur dabar minimas koroną virusas “pakiš koją” – turėtume sulaukti naujos kartos žaidimų konsolių iš Sony ir Microsoft. Kartu užsibaigsime ciklas kurį vadiname “aštunta žaidimų konsolių karta” ir prasidės naujoji “devintoji žaidimų konsolių kartą”. Tai įdomus periodas konsolių žaidėjams, nes Sony ir Microsoft oficialiai atsisveikina su Playstation 4 ir Xbox one, bei leis žaidėjams išbandyti naująsias Playstation 5 ir Xbox series X konsoles. Tai ko žaidėjai gali tikėtis iš šio laikotarpio, naujųjų žaidimų konsolių ir žaidimų pasaulio?

Kaip jau minėjau straipsnyje apie Nintendo Swich trečiuosius metuS. Artėjantis pokyčių metus bus svarbus, ne tik Sony ir Microsoft, bet ir Nintendo su Switch. Nors Nintendo vis bando atsiriboti nuo Sony ir Microsoft konkurencijos, bet tiesa yra, kad naujoji karta paveiks ir Nintendo Switch. Nintendo svarbu būti pasiruošus sutikti naująją konsolių karta, o tai galite daugiau paskaityti straipsnyje.

Patiems Sony ir Microsoft šis laikotarpis bus labai svarbus, nes vien Sony turi apie 106 milijonus parduotų konsolių. Microsoft nors nėra tokie atviri dėl Xbox one pardavimų, bet pagal dabartinę informacija, dabar yra parduota apie 50 milijonai Xbox one konsolių. Bendrai apie 160 milijonai, tikrai nemažas skaičius konsolių ir abu gamintojai varžysis, kad jų savininkai pereitų prie naujųjų konsolių.

Šis darbas nebus toks lengvas, ypač žinant, kad dabartinių Playstation 4 ir Xbox one konsolių savininkų pasitenkinimas turimomis konsolėmis yra ganėtinai aukštas. Bet naujos kartos konsolių gamintojai apie tai gerai žino ir yra paskelbia kaip tai ketina padaryti, palengvinant perėjimą esamiems konsolių turėtojams.

Pirmiausia norėčiau pakalbėti apie Xbox series x, nes šiuo metu mes daugiausiai turime informacijos apie šią naujos kartos konsolę. Pagal tai ką teigia Microsoft, Xbox series x bus viena iš keliu skirtingų modelių kurie pasieks žaidėjus. Ši konsolė sukurta taip, kad žaidėjai kurie jau esą Xbox ekosistemoje, bus patogu pereiti prie naujos konsolės. Teigiama, kad jinai palaikys visus Xbox one žaidimus, bei xbox 360 ir xbox žaidimus. Puikus sprendimas kuris palengvina perėjimą nuo vienos konsolės prie kitos.

Atgalinis suderinamumas

Toliau kalbant apie palaikymus, tai Xbox series x savininkai galės naudoti Xbox one pultelius su nauja konsole, bei Xbox series x pultelius su Xbox one konsolėmis. Dar vienas sprendimas kuris palankus žaidėjams, nes žinant Playstation 4 ir Xbox one pultelių kainas(naujų pultelių kaina gali sudaryti net 1/4 konsolės kainos, kas yra beprotystės). Naujasis Xbox series pultelis nelabai skiriasi nuo dabartinio Xbox one, dėl to palaikymas nėra sudėtingas. Tačiau pakeitimai kurie buvo atlikti yra tikrai priimtini. Pirmiausia Xbox series x pultelis bando sutvarkyti didžiausią Xbox one pultelio trūkumą – D-pad. Xbox one pulteliai buvo žinomi dėl savo D-pad, kuris tikrai nėra patogiausias naudoti ilgam laikotarpiui. Naujasis D-pad bus hibridinis, kuris bus kaip „disko“ ir įprastų krypčių rodyklių sujungimas į vieną, panašiai kaip Xbox one Elite pultelio keičiamas D-pad. Taip pat naujojo pultelio „gaidukai“ turės patogesne paviršiau tekstūrą su iškilimais kurios turėjo vieni Xbox one specialaus leidimo pulteliai, jie padės efektyviau išnaudoti šiuos mygtukus žaidimo eigoje.

Kitas svarbus pakeitimas – „dalinimosi“ mygtukas. Nors Nintendo Switch ir Playstation 4 turi jau turi laikas mygtuką kurio dėka galima nesunkiai dalintis žaidimo eigos įrašais ir momentinėmis ekrano kopijomis. Tačiau Xbox one žaidėjai neturėjo tokios funkcijos savo pulteliuose ir, kad pasidalinti savo žaidimo eiga jiems tekdavo pereiti per atskirą menių. Bet su naujuoju pulteliu jie tai galės daryti greitai ir patogiai.

Pati Xbox series x konsolė, vien pagal išvaizda skirsis nuo praeitų konsolių ganėtinai labai. Naujoji konsolė skirtingai negu mums įprastos plokščios, plačios ir pailgos konsolės, pritaikys stačiakampio gretasienio formą. Iš pirmo žvilgsnio konsolė atrodo labai patraukliai naudojanti minimalistinį dizainą, kuris atrodo šviesmečius geriau negu pirmojo Xbox one „vaizdo kasečių grotuvų“ dizainas. Tačiau mano atvėju jinai netilps į vietą kuria užima dabartinės kartos konsolės.

Xbox series X parametrai

Bet į žaidimų konsolę mes norime ne vien žiūrėti, o ir žaisti. Microsoft su naująją konsolę pateiks žaidėjams nemažai naujovių, nuo Ray-tracking technologijos iki SSD atminties naudojamos kaip standartas šiai konsolei.

Pirmiausia akivaizdu, kad naujoji konsolė turės geresnius techninius parametrus negu pirmtakės. Jie bus tokie:

Xbox Series X

Xbox One X

Xbox One S

CPU

8x Zen 2 Cores at 3.8GHz (3.6GHz with SMT)

8x Custom Jaguar Cores at 2.13GHz

8x Custom Jaguar Cores at 1.75GHz

GPU

12 TFLOPs, 52 CUs at 1.825GHz, Custom RDNA 2

6 TFLOPs, 40 CUs at 1.172GHz, Custom GCN + Polaris Features

1.4 TFLOPS, 12 CUs at 914MHz, Custom GCN GPU

Die Size

360.45mm2

366.94mm2

227.1mm2

Process

TSMC 7nm Enhanced

TSMC 16nmFF+

TSMC 16nmFF

Memory

16GB GDDR6

12GB GDDR5

8GB DDR3, 32MB ESRAM

Memory Bandwidth

10GB at 560GB/s, 6GB at 336GB/s

326GB/s

68GB/s, ESRAM at 219GB/s

Internal Storage

1TB Custom NVMe SSD

1TB HDD

1TB HDD

IO Throughput

2.4GB/s (Raw), 4.8GB/s (Compressed)

120MB/s

120MB/s

Expandable Storage

1TB Expansion Card

External Storage

USB 3.2 HDD Support

USB 3.2 HDD Support

USB 3.2 HDD Support

Optical Drive

4K UHD Blu-ray Drive

4K UHD Blu-ray Drive

4K UHD Blu-ray Drive

Performance Target

4K at 60fps – up to 120fps

4K at 30fps – up to 60fps

1080p at 30fps up to 60fps

 

Ką šitie Xbox series x parametrai reiškia realiame naudojime? Microsoft teigia, kad naujoji konsolė bus labai orientuota į kadrų per sekundę stabilumą ir 60 kadrai per sekundę, kas būdavo ganėtinai įspūdingas pasiekimas Xbox one ir Playstation 4 taps įprastu standartu, ir negalima tikėtis iki 120 kadrų per sekunde, kas iš ties yra įspūdinga.

Naujosios Xbox series X konsolės techninių parametrų galia atsispindi ne skaičiuose, o programiniuose sprendimuose. Microsoft žada turimos “geležies” programinių optimizavimą, kuris leis ją išnaudoti įspūdingiau ir pasiekti geresnių rezultatų, negu tarkim tai darytų asmeniniai kompiuteriai.

 

 

SSD ateitis

Kad pasiekti stabilumą ir vientisa žaidimo eiga Microsoft su Xbox series X ne vien galvoja apie galingesne “geležį” su didesniais galios skaičiais. Labiau bus orientuojamasi į naujausias technologijas ir vienų iš bus SSD. Su spartesne vidine atmintimi, naujoji Xbox Series x bandys išspręsti žaidimo krovimo laiko problema, ją sumažinant iki minimumo arba iš vis panaikinant, žadamas net 4.8 GB per sekundę greitis. Microsoft parodė, kad su Xbox series x nesunkiai ir greitai galima bus perjungti tarp penkių skirtingų žaidimų kurie yra įjungti vienu metu, aišku jie tai parodė su senesniais Xbox one žaidimais. SSD puikus sprendimas kurio laukia nemažai žaidėjų, bet su 1 TB vidinės atminties ir žinant dabartiniu žaidimų dydį atrodo, jog to gali pritrūkti. Microsoft pasiūlė tai problemai dvi išeitis. Pirmoji tai išoriniai HDD, bet deja jie tik veiks su Xbox one ir praeitų Xbox konsolių žaidimais, Xbox series x žaidimai bus kuriami su SSD mintyje ir dėl to HDD jiems netinka. Tai koks tada sprendimas Xbox series x žaidimams? Microsoft su Seagate kartu sukuria nauja SSD atminties tipą kuris primena senasiąs Playstation, Gamecube, net Xbox 360 atminties korteles. Microsoft žada žaidėjams nesunku būdą padidinti Xbox Series x atmintį, tiesiog įkišant naująją SSD atminties kortelę. Pliusas šio sprendimo, kad tai bus labai paprastas būdas ir tai galės padaryti, beveik betkuris žaidėjas, net neturinti techninių žinių. Tačiau minusas, kad panašiai kaip Playstation Vita, Xbox series x turės vienetinį skaitmeninės atminties tipą, kuris bus naudojamas tik šiai konsolei ir kurį bus galima tik per Microsoft kontrolę.

 

Microsoft dar žada, jog visi žaidimai net originalaus Xbox palaikys HDR, kuris sukurtas naudojant Gears of War 5 pavyzdį ir turėtu leisti šiaip technologijai išpopuliarėti didesniu mastu. Tai pat su naujaja konsole bus naudojamos pažangesnės audio technologijos, kurios leis žaidėjams pajusti atstumą pagal garsą.

 

Apie Xbox series x konsolę galima būtų kalbėti daugiau ir plačiau, bet gale prieitume tą patį, jog naujos kartos konsolės stato į priekį optimizavimą, protinga „geležies“ išnaudojimą, bei greitį. Microsoft pradėjo eiti kelią kuris ves į naujos kartos konsolių išleidimą ir žaidėjų nuostabos sukėlimą. Dabar reikia laukti ką parodys Sony su Playstation 5, nes kol kas atrodo, jog ateinanti kartą turėtų paimti tai kas geriausia buvo su Xbox one, bei Playstation 4 ir duoti to pačio daugiau.

Įvedę savo el. pašto adresą puslapio apačioje ir pirmieji gaukite naujausias mūsų naujienas, apžvalgas ir straipsnius el. paštu.

Pasidalinę “Gamelement“ turiniu su kitais, mums padedate augti ir pasiekti auditorija, kuri apie mus dar nežino.

Jei Jums patiko šis įrašas, pasidalinkite juo savo socialinių tinklų paskyrose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Gamelement Svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies")

Naršydami svetainėje jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais

Daugiau apie Privatumą ir Slapukus, Privatumo Politikoje