Sekite Mus
DragonQuestLT
Kategorijos
Anime Apžvalgos Asmeniniai įrašai GE Nuomonė Gidas Konkursas Manga Naujienos Pirmas įspūdis Retro Straipsniai Tinklalaidės Žaidimai
Naujoji konsolių karta: Playstation 5

Praeitą kartą kai rašiau apie naujos kartos žaidimų konsoles, apžvelgiau Microsoft Xbox series X. Apie šią konsole tuo metu sulaukėme nemažai naujienų ir tai leido susipažinti su tuo ką siūlys ši naujos kartos konsolė. O kaip Sony ir Playstation 5? Apie kuria kaip tik nesenai kovo 18 dieną Sony atskleidė šiek tiek daugiau informacijos. Tai dabar kaip tiklaikas pakalbėti apie naująją Playstation konsolę.

Nors turimos informacijos kiekis apie Playstation 5 nusileidžia Xbox series X, tačiau jos užtenka, kad atlikti bendrą šių konsolių palyginimą, bei susidaryti idėją kokios iš „geležies: pusės turėtų būti. Sony vis dar renkasi neskubėti kalbant apie Playstation 5, tai gali reikšti arba jie žaidžia laukimo ir reakcijos žaidimą stebėdami kaip žaidėjai priims naujienas apie Xbox series X, arba kol kas jie neturi tiek daug informacijos kuria norėtų pasidalinti. Kad ir kaip būtų abu žaidimų konsolių gamintojai taikosi į 2020 metų galą kaip konsolių išleidimo laikotarpį.

Naujoji „Geležis”

Šiuo metu apie Playstation 5 daugiausiai oficialios informacijos sulaukėme per prieš tai minėtą kovo 18 dieną rodyta tiesioginę transliaciją, kurios metu kalbėjo sistemos architektas Mark Cerny(kas prisimena Playstation 4 pristatymą, tai jisai suteikė pirmąją oficialią informaciją mums). Per transliaciją buvo pateikta daugiau informacijos apie Playstation 5 geležies parametrus, kurie yra tokia:

PlayStation 5 PlayStation 4
CPU 8x Zen 2 Cores at 3.5GHz with SMT (variable frequency) 8x Jaguar Cores at 1.6GHz
GPU 10.28 TFLOPs, 36 CUs at 2.23GHz (variable frequency) 1.84 TFLOPs, 18 CUs at 800MHz
GPU Architecture Custom RDNA 2 Custom GCN
Memory/Interface 16GB GDDR6/256-bit 8GB GDDR5/256-bit
Memory Bandwidth 448GB/s 176GB/s
Internal Storage Custom 825GB SSD 500GB HDD
IO Throughput 5.5GB/s (Raw), Typical 8-9GB/s (Compressed) Approx 50-100MB/s (dependent on data location on HDD)
Expandable Storage NVMe SSD Slot Replaceable internal HDD
External Storage USB HDD Support USB HDD Support
Optical Drive 4K UHD Blu-ray Drive Blu-ray Drive

Lyginant Playstation 5 su Playstation 4 kaip kiekvienoje konsolių kartoje turėsime „šuolį“ ties „geležies“ parametrais, bet šie skaičių skirtumai neparodo viso Playstation 5 „vaizdo. Ypač kai Playstation 5 lyginama su Xbox series X:

PlayStation 5 Xbox Series X
CPU 8x Zen 2 Cores at 3.5GHz
(variable frequency, with SMT)
8x Zen 2 Cores at 3.8GHz
(3.6GHz with SMT)
GPU 10.28 TFLOPs,
36 CUs at 2.23GHz (variable frequency)
12.16 TFLOPs,
52 CUs at 1.825GHz
GPU Architecture Custom RDNA 2
w/ hardware RT support
Custom RDNA 2
w/ hardware RT support
Memory 16GB GDDR6 16GB GDDR6
Memory Bandwidth 448GB/s 10GB at 560GB/s,
6GB at 336GB/s
Internal Storage Custom 825GB NVMe SSD 1TB Custom NVMe SSD
IO Throughput 5.5GB/s (Raw),
8-9GB/s (Compressed)
2.4GB/s (Raw),
4.8GB/s (Compressed)
Expandable Storage NVMe SSD Slot 1TB Expansion Card
External Storage USB HDD Support USB HDD Support
Optical Drive 4K UHD Blu-ray Drive 4K UHD Blu-ray Drive
HDMI 2.1 (4K/120Hz, 8K, VRR) 2.1 (4K/120Hz, 8K, VRR)
Backwards compatibility PlayStation 4(*) Xbox, Xbox 360, Xbox One
Price TBA TBA

Lyginant Playstation 5 ir Xbox series X, atrodytų „geležies“ pusėje nauja Xbox konsolė bus galingesnė, negu Playstation 5, tačiau tai nėra visai tiesa. Nors Xbox series X turės galingesnius vaizdo plokštės parametrus, visa kitą atrodo ganėtinai vienodai. Tačiau kaip Mark Cerny minėjo, Sony su Playstation 5 ketina išnaudoti pilną SSD potencialą ir deda daug vilčių į SSD, jie skelbia, kad Playstation 5 naudojama greitesnius SSD perdavimo greičius ne tik turėtų pasiekti momentinį krovimo greitį arba kitaip sakant laukimas kol bus įkrauta žaidimo informacija turėtų išnykti. Taip pat teigia, kad SSD išnaudojimas ir sistemos optimizavimas, padės pasiek geresnius rezultatus net ir turint šiek tiek silpnesnę „geležį“ negu Xbox series X, nes jinai turėtų būti mažiau apkrauta papildomomis užduotimis.

SSD revoliucija

 

Vienas iš pavyzdžių dėl SSD svarbos naujos kartos Playstation 5 konsolei kurį pateikė Mark Cerny – jog konsolės naudojančios mechaninius kietuosius diskus, atnaujinant žaidimą norint pridėti pakeitimus turėdavo perkurti visą failą iš naujo ir dėl to tai užtrukdavo, bet su SSD bus galima pridėti naujus pakeitimus prie esančio failo ir nereiks jo iš naujo perkurti, tai leis sutaupyti nemažai laiko žaidimus ypač kai atnaujinimai užima nemažai atminties.

Kitas svarbus pavyzdys – žaidimo aplinkos dizaino pakeitimai. Naudojant Playstation 2 žaidimo Jak 2 Haven city Mark Cerny parodė su kokiais ribojimais jau ilgą laiką susidūrė kūrėjai. Tam, kad didelės aplinkos pilnos įvairių detalių būtų pateiktos žaidėjams su mažiausiai pastebimais trūkumais, jas turi suskirsti į skirtingas dalis kurios yra atvertos kokiais nors objektais kurie ribotų jų matoma mastą ir yra užkraunamos viena po kitos. Šie ribojimai yra lėtų mechaninių diskų problema, kurią SSD panaikins. Dėl to žaidėjai galės „nerti“ į plačias ir turtingas aplinkas, kurios nebus ribojamos objektų vien dėl to, kad „geležis“ nespėja. Taip pat su SSD žadama, kad dings krovimo laikai ir greitasis keliavimas į skirtingas vietoves išties taps greitu.

Tai tik pora pavydžių kuriuos pateikė žaidėjams ir padidėjus perduodamos informacijos greičiams galimybės bus praplėstos. Sony išties labai orientuojasi į SSD ir stengsis išnaudoji šios technologijos potencialą. Playstation 5 turės specialiai konsolei sukurtą 825 GB SSD, o norint praleisti konsolės vidinę atminti bus galima naudoti M.2 tipo SSD diskus, tačiau ne visi bus palaikomi ir Sony pateiks tinkančių sąrašą kai bus išleista Playstation 5 konsolė. Iš vienos pusės atrodytų, kad ribotas M.2 SSD palaikymas bus nenaudingas žaidėjams, tačiau pagalvojus, jog Xbox series X turės specialiai sukurtas atminties korteles-SSD, tai Sony sprendimas atrodo patrauklesnis žaidėjams ypač žadant, kad daugumą M.2 kurie išleis vėliau po konsolės išleidimo turėtų būti palaikomi.

„Tempest engine” garso technologija

 

Be visų naujų matomų vaizdinių pakeitimų, Mark Cerny papasakojo apie Playstation 5 naująsias garso perdavimo galimybes naudojant „Tempest Engine“ technologiją. Pasak jo Sony labai svarbu, kad kiekvienas žaidėjas galėtų pasijausti žaidimo viduje. Žadama, kad bus galima žaidimo eigoje lyjant beveik kiekvieno lašo garsą, atrodytų labai įspūdingas tikslas. Ypač kai tai bus daroma naudojant įprastu televizoriaus garsiakalbius. Naujoji technologija simuliuos tikslia garso pozicija ir bandys tai pritaikyti kiekvieno žaidėjo ausiai. Būdai kaip tai padarys pagal Mark Cerny galėtų būti: pagal ausies nuotrauką, nufilmavus savo galvą ir ausis, naudojant specialų kalibracijos žaidimą. Sony didžiuojasi šia technologija ir tikisi, kad jinai padės žaidėjams įsijausti gyliau.

Atgalinis palaikymas

 

Bet kaip su atgaliniu palaikymu? Microsoft prižadėjo, kad su Xbox series X bus galima žaisti Xbox one, Xbox 360 ir net Xbox žaidimus, bei naudoti Xbox one priedus. Sony kalbant apie Playstation 5 tik patvirtino, jog dauguma Playstation 4 žaidimų bus palaikomi. Jokių naujienų apie galimus Playstation 3, Playstation 2 ir Playstation 1 žaidimų palaikymus, bei ar dabartiniai Playstation 4 priedai veiks su Playstation 5. Būtų labai gaila jeigu Sony neišnaudotų Playstation ženklo istorijos ir nesuteiktų jokios galimybės žaidėjams žaisti klasikinius praeitų kartų Playstation konsolių žaidimus. Gal toks būdas kaip Microsoft kurio dėka galima naudoti turimus Xbox konsolių diskus nebūtų naudojamas, bet priėjimas prie skaitmeninės klasikinių žaidimų bibliotekas už prieina kainą būtų tikrai laukiams žaidėjų.

Tai tik šiek naujos informacijos kurią sužinojome apie Playstation 5 konsolę. Dar daug kas yra paslaptyje, nežinia kaip atrodo pati konsolė ir kokį UI naudos, bei ar dabartiniai Playstation Store skaitmeniniai pirkiniai veiks su Playstation 5. Belieka laukti naujų žinių, bei artėjančio išleidimo laikotarpio, kuris nusimato 2020 metų gale.

Įvedę savo el. pašto adresą puslapio apačioje ir pirmieji gaukite naujausias mūsų naujienas, apžvalgas ir straipsnius el. paštu.

Pasidalinę “Gamelement“ turiniu su kitais, mums padedate augti ir pasiekti auditorija, kuri apie mus dar nežino.

Jei Jums patiko šis įrašas, pasidalinkite juo savo socialinių tinklų paskyrose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Gamelement Svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies")

Naršydami svetainėje jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais

Daugiau apie Privatumą ir Slapukus, Privatumo Politikoje