Sekite Mus
DragonQuestLT
Kategorijos
Anime Apžvalgos Asmeniniai įrašai GE Nuomonė Gidas Konkursas Manga Naujienos Pirmas įspūdis Retro Straipsniai Tinklalaidės Žaidimai
Mecha VS Kaiju – Into the Breach

„Into the Breach” tai indie hito „FTL” (Faster than light) darbas, kurį išbandžiau ant Nintendo Switch. Šis jų kūrinys kaip ir prieš tai išleistas, pasižymi paprasta idėja iš pirmo žvilgsnio, bet norint perprasti reikia skirti laiko ir pasukti galva. Tai žaidimas kurį kiti vadina Kaiju (Kaiju – tai terminas kurį Japonijoje naudojame apibūdinti milžiniškus monstrus) šachmatais ar kaip aš vadinu šachmatai “ant steroidų”.

Tai ėjimų strategijos žaidimas, kurio vienas iš tikslų yra įveikti monstrus, išgelbėti žmones ir išgyventi iki kito mūšio.

Žaidimo istorija palyginus paprasta. Jūs esate keliautojai laiku iš alternatyvios visatos, kurie bando sustabdyti monstrus žinomus kaip Vek, kad jie neišnaikintų žmonijos. Mokslinės fantastikos siužetas skirtas suteikti žaidimui šiek tiek istorijos. Labai primena šis žaidimas  Guillermo del Toro „Pacific Rim” filmus. Bet kaip ir šachmatų žaidimui, taip ir šitam, istorija nėra būtina, svarbiausia žaidimo eiga.

Kalbant plačiau apie ją. Jus valdote trys savo „figūras“, kurios primena milžiniškus robotus, kuriuos Japonijoje vadina mecha. Jos žaidimo eigoje gali būti patobulintos. Kuo daugiau tikslų per kovą įvykdoma, tuo geresni apdovanojimai. Jie padės su robotų tobulinimu, ir veikia kaip viena iš žaidimų valiutų. Dar viena valiuta yra už pasiekimus skiriamos žvaigždės, už kurias galima atrakinti naujus robotus. Šie pasiekimai, skirtingai negu laukų tikslai, reikalauja įvykdyti sudėtingesnes užduotis. Keistis gali pilotai ir jų valdomi robotai, kiekviena mašina turi kategorija ir savo ginklus, bei papildomas funkcijas. Jų pasirinkimas ir tobulinimas, kartu su pilotų derinimu yra vienas strategijos sluoksnių. Tinkami pasirinkimai gali nulemti kovos eiga.

Tikslas yra išgyventi tam tikrą ėjimų skaičių. Pradžioje susiduriame su tam tikru monstrų skaičiumi ir kiekvienu ėjimu išnyra iš žemės vis daugiau. Norint galima tam užkirsti kelia panaudojant kitus Vek monstrus arba savo robotus, tai gali padėti išvengti kovos su jais, bet norint tobulėti jums reikia įveikti kuo daugiau jų. Dėl to reikia apsvarstyti ką daryti? Kovoti? Ar gintis? Ir apsaugoti reikia svarbiau ne savo robotus, o pastatus kurie simbolizuoja keliautojų laiko turimą energiją. Jeigu jos neliks, tada Vek automatiškai laimės. Teisingai apgalvoti kaip išsaugoti tiek savo robotus, tiek strategiškai svarbius pastatus bus svarbiausia užduotis.

Kovos prieš Vek nėra vien jiems padarytos žalos skaičiavimas. Nemažai ginklų padaro ne tik žalą (arba jos  nedaro), bet leisti pastumti Vek per kovos lauko langelius. Šitaip galima užtverti kelia kitų Vek atsiradimui. Tai pat kiekvienas priešas turi savo eilę atlikti veiksmui, o juos žinant galima juos sustatyti, kad pultų viens kitą. Lauko „lentos“ kontrolė yra svarbi kovos dalis. Jų išmanymas padeda gauti pranašumą prieš Vek. O laukai keičiasi kiekvieną kartą žaidžiant žaidimą. Pradėjus naują sesiją, lauks kitą laukų pasirinkimo eiga.

Šie laukai yra suskirstyti į salas, kurių iš viso yra penkios. Kiekviena jų turi temą. Pirmoji miškinga, antroji dykuma, trečioji ledo, ketvirtoji rūgšties laukai, ir galiausiai paskutinė finalinė (kadangi tai yra kaip žaidimo pabaiga, tai nenoriu jos sugadinti tiems kurie dar tik žais). Nors ir nebūtina, bet išnaudojant jų pranašumus prieš Vek, galima pasilengvinti kovas. O galiausiai jeigu gausis taip, kad padarėte žingsni kurį norėtumėte pakeisti, žaidimas vieną kartą per mūšį leis „atsukti“ viską atgal į ėjimo pradžia (Ne kartą man padėjusi funkcija). Jeigu galiausiai pralaimėsite, tada teks kartoti laiko liniją iš naujo, bet geroji pusė, kad galėsite išsaugoti vieną jums svarbiausia pilotą.

Šis žaidimas nėra lengvas kurį gali pereiti per popietę, netgi rekomenduočiau žaisti sudėtingesniu režimu. Taip kiekvieną kartą pralaimėjus, norisi grįžti atgal su kitokia strategija. Maloni priklausomybė dėl kurios vis norisi grįžti prie šio puikaus žaidimo, o Nintendo Switch tam yra puiki konsolė, dėl jos „paimk ir žaisk” patogumo turint laisvo laiko.

Įvedę savo el. pašto adresą puslapio apačioje ir pirmieji gaukite naujausias mūsų naujienas, apžvalgas ir straipsnius el. paštu.

Pasidalinę “Gamelement“ turiniu su kitais, mums padedate augti ir pasiekti auditorija, kuri apie mus dar nežino.

Jei Jums patiko šis įrašas, pasidalinkite juo savo socialinių tinklų paskyrose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Gamelement Svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies")

Naršydami svetainėje jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais

Daugiau apie Privatumą ir Slapukus, Privatumo Politikoje