Nors yra žaidėjų kurie vertina žaidimus fizikinėse formose, visgi dauguma renkasi pirkti skaitmenines versijas. Turbūt dėl patogumo, nes gali neišeinant iš namų nusipirkti norimus žaidimus (tikras greito aptarnavimo amžiaus stebuklas). Patys konsolių gamintojai pradėjo siūlyti konsolių versijas kurios palaiko, tik skaitmeninius žaidimus, kaip Xbox One S All-Digital Edition. Tačiau, kad skaitmeninė ateitis būtų patogi žaidėjui, pirmiausia konsolių gamintojai turėtų išspręsti problemas, kurios iškyla su jų dabartinėmis parduotuvėmis. Kalbėsiu daugiausiai apie Nintendo ir Sony, nes jų parduotuvėmis naudojuosi pats.
Parduotuvių patogumas. Tam, kad žaidėjai galėtų patogiai naudotis parduotuvėmis, jos ne tik turi pasiūlyti didelius kiekius žaidimų. Jos turėtų būti optimizuotos naudotis tiek su konsolėmis, tiek su mobiliais telefonais, kompiuteriais. Jeigu nuėjus į parduotuvę, vartotojas užtrunka per daug laiko bandymas surasti ką nori, ir negalėdamas rasti norimo žaidimo, nuo to kenčia tiek jis pats, tiek pardavėjas. Man pačiam yra buvę, kad per Playstation 4 konsolę negalėjau rasti norimo žaidimo ir galiausiai turėjau pasinaudoti kompiuteriu, kad jį surasti. Nemalonu, kad per pačią konsolę to negaliu atlikti. Kuo greičiau galima bus surasti norimą žaidimą, DLC ar kitką toje parduotuvėje, tuo visi bus laimingesni.
Žaidimų kokybės kontrolė. Esant patogiam žaidimų pasiekimui, reiktų būtinai žaidimų filtravimo ir kontrolės. Pagal dabartines Playstation Store ir Nintendo Eshop tendencijas, galima matyti, kad vis daugėja abejotinų žaidimų. Kurie atrodo tiesiog, bet kokiu būdu nori išvilioti žaidėjų pinigus. Jie pasižymi žemomis kainomis, neoriginaliais aprašymais ir „užkabinančiais“ pavadinimais. Pasigilinus, galima pastebėti, kad jų kūrėjai kas savaitę išleidžia tokias „šiukšles“ t.y. žaidimus. Didžiausia bėda, kad jie užgožia mažiau žinomus, bet dėmesio vertus žaidimus. Vienas tokių žaidimų yra „Life of Black Tiger”, kurį net oficialiame Playstation youtube kanale galima rasti.
Tai pavyzdys, kad Sony nesigilina į žaidimus kurie išleidžiami parduotuvėje, nebent jie akivaizdžiai pažeistų taisykles. Dėl tokių žaidimų yra svarbu, kad visi konsolių gamintojai užtikrintų savo parduotuvėse esančių žaidimų kokybę. Žaidimai turėtų ne tik būti paruošti, kad juos galėtų žaisti be problemų, bet ir atitikti kokybės standartus. Jeigu jie patys to negali užtikrinti, tai turėtų leisti padaryti žaidėjams. Kitokiu atveju nutiktų kaip su Google Play parduotuve, kur pilna neaiškių kūrinių. Vien dėl to, kad kažkas sukūrė žaidimą, tai nereiškia, jog jisai turi būti toje parduotuvėje.
Parduotuvės ilgaamžiškumas. Artėjant link skaitmeninių žaidimų ateities, parduotuvės turėtų būti paruoštos egzistuoti ilgam laikotarpiui. Dabartinėje situacijoje mes turime Eshop versijas, kurios skirtos 3DS, Wii U ir Switch. Panašiai ir yra su PS store, kurį turi Playstation 3, Playstation 4 ir Vita. Su laiku yra aišku, kad vienos jų užsidarys, tai yra labai blogos naujienos žaidėjams. Dėl to konsolių kūrėjai norėdami į juos orientuotis, turėtų apgalvoti bendra parduotuvės variantą. Kuris galėtų palaikyti Playstation 4 ir Playstation 5, kad žaidėjai nusipirkę žaidimus, galėtų juos žaisti ant abiejų konsolių (jeigu juos palaikys). Pirkti kas kartą to pačio žaidimo kopiją vis skirtingai konsolei, kurį yra identiškai prieš tai išleistai. Tai gali atbaidyti žaidėjus po kurio laiko. Žvelgiant į Steam, jeigu žaidimą palaiko Windows 7, Windows 10 ir Linux. Žaidėjams nereikia kas karto jo pirkti, dėl to būtų pagarba žaidėjams, jeigu jie galės žaisti savo įsigytus žaidimus su naujos kartos konsolę, kuri juos palaikys. Taip pat svarbu, kad būtų išvengti atvejai kaip su Telltale bankrotu ir jų žaidimų dingimu iš parduotuvių. Žaidėjai, net negalėjo, jau nusipirktų žaidimų vėl parsisiųsti. Šią problemą turėtų išsiaiškinti gamintojai, kad išvengti nepatogumų ateityje. Tai užtikrintų, ilgalaikę kryptį savo žaidimų ekosistemai.
Laikui bėgant, ir vis labiau orientuojantis į skaitmeninius žaidimus, konsolių gamintojai turėtų užtikrinti, kad jų parduotuvės būtų kuo labiau nukreiptos į vartotojus. Joms tampant pagrindiniais kanalais, kuriais žaidėjai pirks sau žaidimus. Svarbu, kad pateikimas atspindėtų bendra gamintojų požiūrį į žaidimus ir žaidėjus.