Sekite Mus
DragonQuestLT
Kategorijos
Anime Apžvalgos Asmeniniai įrašai GE Nuomonė Gidas Konkursas Manga Naujienos Pirmas įspūdis Retro Straipsniai Tinklalaidės Žaidimai
Kas tas Limited Run Games?

Nors atrodytų, kad vis labiau artėjame prie dienos kai žaidimus pirksime skaitmeninėje formoje. Netgi dabar Borderlands 3 skaitmeninės versijos pardavimai lenkia fizinės. O ir mažesnių studijų žaidimai daugiau yra išleidžiami tik skaitmeninėmis versijomis, nes didieji leidėjai dažniausiai į juos nekreipia dėmesio. Bet tiems kurie nori turėti tuos žaidimus fizinėje formoje ir jie linkę sumokėti daugiau, bei turint tik ribota kiekį iš kurio rinktis. Šiems žaidėjams į pagalba ateina Limited run games.

Pirmiausia kyla klausimas, kas yra Limited run games ? Paprasčiausia atsakymas būtų – nišinių žaidimų fizinių kopijų leidėjas ribotais kiekiais. Bet tai būtų labai jau suprastintas pasakymas. Jisai atsidaro dar 2015 metai su idėja, kad suteikti galimybę žaidimams kurie galbūt nėra nusiteikia į plačiąją auditoriją ir kuriuos kiti leidėjai mato kaip „nevertus“ fizinės versijos. Nuo seno kūrėjai nori išleisti žaidimus kurie galėtų „žibėti“ parduotuvių lentynose, bet tai darėsi vis sunkiau ypač su aštuntos kartos konsolėmis. Šios kartos pradžioje Microsoft su Xbox one manė, kad žaidimai diskuose yra atgyvenęs dalykas(ši pozicija pasikeitė su laiku ir netgi Xbox one leido žaisti praeitos kartos Xbox 360 žaidimus su jų diskais). Tai matė ir Douglas Bogart su Josh Fairhurst, kurie įkūrė Limited run games, norėdami užpildyti erdvę kuria paliko leidėjai.

Limited run games buvo leidėjas Playstation ekskluzivinių Jak žaidimų, nes pats Sony to padaryti turbūt negalėjo?

Jų misija buvo sėkminga. Limited run games tapo žaidėjų kurie kolekcionuoja žaidimus ir kurie nori fizinių versijų traukos tašku. Pradžioje atrodė, kad tik maži žaidimai apie kuriuose tik didžiausi fanai žino bus išleidžiami, bet su laiku tokie indie hitai kaip: Golf story, Timbleweed park, Thumper, Furi, Bloodstaines, Celeste… buvo išleisti jų dėka, o net ir Sony Jak žaidimų Playstation 2 versijas perleido diskuose Playstation 4 konsolei. Dabar žaidimai kurie yra išleidžiami jų parduotuvėje yra vieni iš rečiausi žaidimų, kurie turi aukštas kainas antrinėse žaidimų pardavimų rinkose. Elektroninės parduotuvės kaip Super rare games, Strictly Limited games, iam8bit… sekė panašiu modeliu. Dabar atrodo kiekviena iš jų bando prisitraukti kokį nors išskirti žaidimą, kurį galėtų išleisti.

Aš pats įsigijau savo pirmąjį žaidimą iš Limited run games – prieš tai minėta Celeste. Idėja turėti šį žaidimą fizinėje formoje mane patraukė, nors ir teko palaukti kol jisai pasieks mano rankas – žaidimo išleidimas užtruko dėl to, kad buvo nuspręsta palaukti naujausio parsiunčiamo turinio ir jį pridėti – kažkur apie puse metų. Bet žinant, jog tai nedažna proga ir paskui jeigu norėsiu šį žaidimą turėti teks sumokėti daugiau, visą tai buvo kaip iškenčiamas nepatogumas. Ir pagaliau gavęs Celeste aš nustebau, tai pirmas Nintendo Switch žaidimas kuris turėjo knygutę, o popieriaus gabaliuką su nuorodą į internetinį puslapį. Visą kitą buvo kaip kituose Nintendo Switch žaidimuose, neskaitant Limited run games kolekcinės kortelės. Likau patenkintas šiuo pirkiniu.

Visa tai kuria įdomia potencialia ateitį leidėjams kaip Limited run games. Matant kaip vis daugiau leidėjų atsisako fizinių žaidimų versijų ir skaitmeninių kopijų pardavimams augant kasmet. Atrodytų, jog leidėjai kaip Limited run games galėtų užpildyti palikta erdvę savo ribotais leidimais. Tai yra puiku tiems kurie norėtų turėti žaidimą diske ar kitoje formoje, bet kelia ir problema, nes perpardavinėtojai nesnaudžia ir mato tai. Tiems kas nespėja įsigyti žaidimų laiku, tieks vėliau sumokėti ganėtinai nemažą sumą, ypač jeigu nori turėti tam tikros konsolės pilna žaidimų katalogą. O gal rinka išspręs šią problemą kaip tai padarė su vinilinėmis plokštelėmis ir muzikos diskais, kurie „prisikėlė“ po skaitmeninės „apokalipsės“ ir turi savo vietą muzikos rinkoje. Taip ir žaidimai fizinėse formose gali atrasti erdvę kur juos visada galės įsigyti tie žaidėjai, kurie jaučia simpatija formai kuria gali paliesti. Bent iki tol kol konsolė apskritai atsisakys būdo priimti žaidimus tokioje formoje, bet kiek kalba Sony ir Microsoft atstovai apie kitą konsolių, tai dar neketina išnykti iš akiračio.

Įvedę savo el. pašto adresą puslapio apačioje ir pirmieji gaukite naujausias mūsų naujienas, apžvalgas ir straipsnius el. paštu.

Pasidalinę “Gamelement“ turiniu su kitais, mums padedate augti ir pasiekti auditorija, kuri apie mus dar nežino.

Jei Jums patiko šis įrašas, pasidalinkite juo savo socialinių tinklų paskyrose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Gamelement Svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies")

Naršydami svetainėje jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais

Daugiau apie Privatumą ir Slapukus, Privatumo Politikoje