Sekite Mus
DragonQuestLT
Kategorijos
Anime Apžvalgos Asmeniniai įrašai GE Nuomonė Gidas Konkursas Manga Naujienos Pirmas įspūdis Retro Straipsniai Tinklalaidės Žaidimai
Interviu su playmanija.lt karaliumi Viliumi-Impaler

Sveikas, Viliau. Papasakok kuo užsiimi gyvenime ?

Sveikas, pagrindinis mano užsiėmimas dabar yra internetinių puslapių, el. parduotuvių kūrimas, priežiūra ir pan.

Prieš tai dirbau Vilniaus senamiestyje tokioje 8 įmonių grupėje, kur pradirbau 5 metus ir iš kurios šią vasarą išėjau. Ten aš dariau tą patį ką ir dabar plius prie viso to dar buvo ir viso IT ūkio priežiūra, visko nuo iki, bet kas kas jungėsi į rozetę buvo mano atsakomybė, kad veiktų, ir visi mokėtų naudotis.

Kaip sukūrei PlayManija, kokia buvo pirmoji idėja jai?

Idėja įkurti forumą PlayStation konsolių tematika man kilo 2006 metų kovo 30 dieną, kai pats nusipirkau PlayStation 2 konsolę (tada Microsoft ir Nintendo konsolėms vietos nebuvo). Pats nelabai išmaniau apie čipus, žaidimų kopijavimą, programas, žaidimų save‘ų perkėlimą į PC ir t.t. Todėl nusprendžiau įkurti forumą, kad pasisemčiau pats informacijos iš kitų lankytojų, kad galėtumėme visi diskutuoti ir t.t. Praėjus vos keletui mėnesių jau apie PlayStation 2 išmaniau, palyginti, labai daug. Todėl nutariau forumo neapleisti ir „apmokyti“ kitus, nieko nežinančius narius (ko pa sekoje ir prirašiau įvairiausių gidų įvairiomis temomis gidų skyriuje). Taigi, taip praėjo visa 2006 metų vasara, forumas vis augo, plėtėsi ir long story short išaugo iki to ką visi prisimena.

Tačiau yra dar tokia detalė, kurios niekada anksčiau, turbūt, niekam nesu minėjęs. Idėja įkurti forumą šiaip sau negalėjo atsirasti iš niekur. Kelias savaites prieš tai mano draugas įsteigė hosting’o kompaniją ir man davė planą, šiaip, kad turėčiau, nes maža ką sugalvosi. Nors aš su www kūrimu apskritai tada dar jokių reikalų neturėjau. Tai gavosi taip, kad jis pirma man tarsi davė kur talpinti, o aš nepraėjus daug laiko sugalvojau ką talpinti. Jeigu ne tai, tai nesu tikras ar būčiau žengęs papildomus žingsnius lyg forumo įkūrimo dar įsigyjant hosting’ą.

Kas yra tavo arkliukas, nes playmanija vis dar gyvuoja ir sulaukia atnaujinimų, kas veda tave ją plėsti ir tobulinti ?

Į šį klausimą ir labai lengva atsakyti ir labai sunku. Lengvas atsakymas – nes jaučiu, kad reikia. Ir viskas. Prieš visą logiką. Galiausiai, o kas jei ne aš?

PlayManija yra tarsi neatsiejama dalelė manęs, tai pasiekimas, kuriuo labai didžiuojuosi, kuris man suteikė daug teigiamų emocijų, gerų prisiminimų naujų pažinčių, patirčių ir t.t. Todėl, kai aš išėjau iš darbo ir staiga turėjau visas 24 valandas per parą sau, tai man net nekilo klausimas ką aš turėčiau dabar veikti. Todėl sutelkiau visą savo dėmesį į PlayManija.lt v4.0 atnaujinimą ir taip į tai pasinėriau, kad net nesitikėjau ant kiek “gilus” tas pasinėrimas iš tikro bus, kai pažvelgi per pastangų ir laiko prizmę. Aš įdėjau labai daug laiko tam visam ir tuo dar labiau mėgavausi.

Ar tikėjaisi, kad playmanija išaugs į didžiulę bendruomenę ir gyvuos tiek metų ?

Jei atvirai, tai ne. Aš to net nesiekiau. Aš apie tai net negalvojau. Ne todėl, kad man tai nerūpėtų ar nebūtų įdomu, aš tiesiog nesusimąsčiau tuo metu apie tai, kuo tai gali baigtis, iki ko tai gali išaugti. Kuriant forumą, kaip minėjau, mano tikslas buvo įgauti žinių pačiam ir kai tas “check’as buvo uždėtas”, kai tas tikslas buvo įvykdytas aš pastebėjau kiek daug naujų narių rado namus tame forume ir turėjo ką juose veikti ir kaip leisti laiką, ir kiek užduoti klausimų ir t.t. Todėl tiesiog buvo natūralu pasistengti dėl jų ir perduoti tas žinias atgal, jas sisteminti, rašyti Gidus ir t.t.

Dar įterpsiu tokį fun-fact, kad pačioje ankstyvoje PlayManija.lt gyvavimo eigoje (tada net pavadinimo jokio nebuvo, tiesiog vadinomės www.PlayStation2.naujas.com), kad buvo lūžę kaimyno serveriai ir forumas buvo nepasiekiamas gal 2-3 mėnesius ir prie viso to buvo pakeistas forumo adresas į www.PlayStation2.puikiai.lt ir nepaisant to seni nariai vis tiek neišsilakstė, jie atrado tą patį forumą kitu adresu ir toliau jame lankėsi. Pamatęs tai, kaip to žmonėm reikia, pasikeitė mano požiūris dar labiau ir pajaučiau dar didesnę atsakomybę prieš juos ir tai buvo vienas lūžių, kai į visa tai pradėjau daug rimčiau žiūrėti, rūpintis, kad puslapis būtų pasiekiamas, moderuojamas ir t.t.

Kaip pasikeitė PlayManija po socialinių tinklų “sprogimo”, kuomet daug žmonių tiesiog nustojo naudotis forumais ?

Kaip ir galėjai tikėtis, pasikeitė – sumažėjo aktyvumas. Soc. tinklai tiesiog tapo taip gerai ir patogiai pasiekiami, kad net įsivaizduoti tuo metu negalėjai, o tuometinės (kalbu apie 2013-2014 metus) forumų platformos atsiliko gana stipriai ir konkuruoti patogumu (pritaikymas mobiliesiems), pasiekiamumu (notification’ai) niekaip negalėjo.

Mano nuomone forumus pradėjo palikinėti didžioji dalis žmonių, kurie buvo tokie, pabandykim apibūdinti, casual lankytojai, kurie vieną dieną yra, kitą kažkur kitur, neprisirišę. Praėjus dar porai metų pradėjo ir aktyvesni nariai po truputį dingti be žinios..

Kokia tolimesnė PlayManija ateitis, ko tikiesi iš projekto ?

Kokia ateitis – pasakyti niekas negali, nes aš galiu turėti vienokių ar kitokių planų projektui, bet ar ir kaip jie bus realizuoti yra visai kitas klausimas. Todėl galiu užtikrintai atsakyti tik tai, kad ateitis YRA. PlayManija.lt isn’t going anywhere. Dabar PlayManija.lt yra etape, kai ji pilnai techniškai atsistojo ant kojų ir pradeda apie save priminti seniems nariams ir pasirodo naujiems.

Gal norėtum perduoti kažką mūsų skaitytojams ir PlayManija publikai ?

Pirmiausia noriu paraginti aplankyti atnaujintą www.PlayManija.lt, pasilabinti su kitais nariais atnaujinimo temoje. Jei esi senas narys pajausti tą nostalgiją, prisiminti kodėl būdavai aktyvus forume ir užduoti sau klausimą, kodėl tau šiandien ko nors nepakomentavus forume?

Taip pat kviečiu atidarymo proga dalyvauti mūsų su Avitela.lt surengtame Kalėdiniame Super Konkurse, kur galėsite laimėti Sony PlayStation 4 Slim 500GB konsolę!

Įvedę savo el. pašto adresą puslapio apačioje ir pirmieji gaukite naujausias mūsų naujienas, apžvalgas ir straipsnius el. paštu.

Pasidalinę “Gamelement“ turiniu su kitais, mums padedate augti ir pasiekti auditorija, kuri apie mus dar nežino.

Jei Jums patiko šis įrašas, pasidalinkite juo savo socialinių tinklų paskyrose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Gamelement Svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies")

Naršydami svetainėje jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais

Daugiau apie Privatumą ir Slapukus, Privatumo Politikoje