Jau trečią kartą teko apsilankyti „GameOn” renginyje, kuris jau vyko penktajį kartą. Jei neteko nieko apie tai girdėti, tai įsivaizduokite tai lyg kažkas tokio kaip „NowJapan”, „ComicCon”, tik daugiau orentuotas į žaidimus. Tai didžiausias tokio mąsto renginys Baltijos šalyse, tuo Lietuva tikrai gali pasigirti. Toks renginys leidžia susiburti, susirinkti žaidimų ir ne tik megėjams vienoje vietoje. Ne vien susirinkti, bet ir išsireikšti save. Būdai įvairūs. Lietuviai indie kūrėjai turėdami savo atskirus stendus gali daugiau išreklamuoti savo žaidimus, kiti gali persikūnyti į savo mėgstamus personažus Cosplay konkurse bei turbūt viena iš mano mėgstamiausių atrakcijų – retro zona, kurioje galima susipažinti su senomis žaidimų konsolėmis bei jų žaidimais.
PATIRTIS
Man teko jau trečią kartą sudalyvauti „GameOn”. Tik šiuo atveju aplinkybės truputi kitokios buvo. „Playmanija” – mūsų draugai pasikvietė į renginį, tuo pačiu gavau Media nario kortelę, su kuria nereikėjo ilgai stoviniuoti. Pakvietimas buvo tikrai netikėtas ir neplanuotas. Kaip sakoma, geriausi dalykai nutinka, kai to mažiausiai tikiesi.
Šį kartą mano dalyvavimo patirtis buvo visiškai kitokia negu įprastai. Užkalbindavau prie kokio nors stendo darbuotojus kaip jiems sekasi, kokia vyraujanti nuotaika, kokie tolimesni planai. Tokiu būdu tikrai galima susipažinti su įdomiais žmonėmis, o gal net rasti draugų. O rasti naujų draugų per bendrus interesus turbūt yra geriausias būdas. Taipogi pirmą kartą nepasikuklinau nusifotografuoti su įspūdingais cosplay atlikėjais. O įspūdingiausi kuriuos mačiau, tai grupelė pasivadinusiu „MG Old Skull” iš Visagino. Negana to, kad jie per skirtingus renginius apsirengia ir įkūria eksponatą – parodą įvairiomis temomis kaip postapokoliptine, cyberpunk, fantasy, bet jie rūbus ar eksponatus kuria iš jau panaudotų daiktų tuo akcentuodami antrinį nebenaudojamų daiktų naudojimą kitam gyvenimui.
Be šios šutvės pilna kitų pramogų. Kaip pavyzdžui Esports scena kur sirgaliai panašiai kaip ir į prastą sportą, bet šiuo atveju Fortnite ar Tekken turnyrą. Taip pat pilna atrakcijų kur galima ištbandyti VR įtaisus, pamėginti savo jėgas žaidžiant su kitais dalyviais per Tekken, Mortal Kombat žaidimus.
LIŪDNIAUSIAS PRARADIMAS
Didžiausias mano nusivylimas turbūt yra dėl Retro zonos. Nebeliko pagrindinių konsolių entuziastų kaip Konsolius, Bitplakis bei kitų, tai automatiškai plotas susitraukė kaip reikiant, tuo pačiu ir mažiau neįprastų, įdomesnių žaidimo įrenginių. Be Bitplakio, kuris visada apsirengia Mario ar Luigi personažu paroda nebepatraukia dalyvių akių bei buvo labiau nepastebima.
GameOn Taip pat orentuojamasi į šeimas su vaikais. Galime rasti ne vien kompiuterinius, bet ir stalo žaidimus. Ir žinoma pažaisti, o jei iškils klausimų, tai darbuotojas paaiškins taisykles.
Jei norime susieti hobį su mokslais, tai pat yra pasiūlymų studijuoti 3D grafikos kursus ir t.t
ATRIBUTIKA
Galiausiai jei norite įsigyti atributikos su mėgstamais žaidimais, anime ar kitkuo, tai yra galimybė, tik deja daugiau akcentuojama į populiaresnius žaidimus kaip Minecraft ar kitus. Tačiau pavyko man atrasti kas miela širdžiai. Mass Effect- atvirukas, raktų pakabukai, Duke Nukem 3D – padėkliukas, Resident Evil – puodelis ir Dragon Ball figūrėlė. Įdomus jausmas, gal reiks daugiau pakolekcionuoti vienus ar kitus daiktelius.
RENGINIO PAŽIBA
Dar labai, labai noriu pagirti organizatorius, kurie prieš tris metus pradėjo rengti atskirą koncertą- Gameon Live. Jame gyvai grojama video žaidimų garso takeliai. O tai buvo viena iš mano igalaikių svajonių pamatyti kada nors tokį koncertą ir organizatoriai išpildė mano norą. Tai tikras vertas jūsų dėmesio ir pinigėlių projektas, ir stipriai garantuoju, kad paliks neišdildomą įspūdį, bei paskatins apsilankyti kitais metais.
Žinoma nežinosite visų atliekamų kūrinių, bet tikrai išgirsite mylimus garso takelius. O jei nepasitaikys koks mėgstamas, tai nebėda. Galėsite iš naujos perspektyvos išgirsti ir įvertinti naujus garsus, kaip profesionaliai groja VDU simfonija ir dainuoja KTU choras, žinokit tikrai užburia, atima žadą.
Trečiasis koncertas paįvairino repertuarą. Įterpė kino filmų muziką. Tai tikrai smagu išgirsti performansus kaip Tetris ar Liūto Karaliaus „circle of life”.
TOBULYBEI RIBŲ NĖRA
Nežiba viskas auksu. 2019 Gameon Live pasirodė per trumpas. O ir daug teko išgirsti nepasitenkinusiu ir pačiu Gameon dėl suprastėjusio organizavimo, dėl mažiau įdomių konferencijos pašnekovų, ekspozicijų, stendų išdėstymo. Kiek truputi pagalvoju, tai iš dalies galiu pritarti jiems.
Manau svarbiausia tokiuose renginiuose truputi giliau dalyvauti. Nepasikuklinti pabendrauti su kitais visiškais nepažįstamais žmonėmis, darbuotojais, cosplayeriais, tai suteikia daugiau įspūdžių ir prisiminimų. Beje organizatoriai visada ieško savanorių, tai visada bus būdų kaip galime tobulėti. O tobulėjimui ribų nėra, tad Gameon tikrai turi kur pasikelti sau kartelę, todėl bus įdomu pamatyti kas vyks kitais metais.