Pristatome naują rubriką „Gamelement nuomonė„. Kartą į mėnesį, aptarsime mūsų nuomonę reikšmingiausią žaidimų kultūros reiškinį. Dalinsimes mūsų pirmomis įžvalgomis ir piešime „rožines” (ne visada) prognozes. Perspėjame, kad tai tik mūsų nuomonė, jos neperšame ir kaip visada laukiame Jūsų pasisakymų.
Šį kartą visų akys nukreiptos į Nintendo, ir į jų naujausią šeimos narį „Nintendo Switch Lite”. Tad ką mes manome apie šią nešiojamą žaidimų aparatą.
Vidmantas Česonis: „Nintendo Switch Lite” (NSWLite) man atrodo kaip neblogas pasirinkimas, tiems, kurie norėtų tik nešiojamos konsolės už žemesnę kainą. Tai tikrai nėra konsolė dabartiniams „Nintendo Switch” (NSW) savininkams.
„NSWLite” pagal informaciją, kuri sklando internete, turėtų naudoti naują Tegra X1 procesoriaus variantą, kuris pasižymėtų mažesnėmis energijos sąnaudomis, bei veiktų galingiau nei dabartinis „NSW” Tegra X1 procesorius. Kartu su mažesniu ekranu, manau „NSWLite” turėtų pasižymėti ilgiau tarnaujančia baterija. Pagal oficialų Nintendo palyginimą, žaidimas „The Legend of Zelda: Breath Of The Wild” su nauju modeliu turėtų veikti 4 valandas, kas yra 1 valandą ilgiau. Kitas „NSWLite” pliusas prieš dabartinį „NSW”, vientisas konsolės pagaminimas. Nebėra „Joy-con”, tai reikštų mažiau galimybių sugadinti konsolę. Manau žiūrint į jaunesnio amžiaus žaidėjus, tai būtų pliusas. Kalbama, kad konsolės pagaminimo kokybė yra panaši į pirmojo 2DS modelio, kuris dėl vientisumo, buvo ir atsparesnis. Gaila, kad „NSWLite” neturės „HD Rumble”, kas manau yra vienas iš „NSW” pliusų.
Kalbant apie trūkumus, šis modelis neturi pajungimo prie televizoriaus, vieniems žaidėjams tai gali būti didelis minusas. Tačiau Nintendo duomenimis, daugiau žaidėjų žaidžia nešiojamame režime, negu prie televizoriaus. Bet čia pabrėžiamas tik konsolės naudojimas viename režime, nes daugiausiai žaidėjų žaidžia abiejuose režimuose. Tad jeigu neturi prieigos prie televizoriaus, manau „NSWLite” geresnis pasirinkimas. Nes dauguma žaidimų atrodo geriau nešiojamame režime, negu pajungus prie televizoriaus, ypač jeigu tai yra „3rd party” žaidimai.
„NSWLite” modelis kainuos 200 dolerių, kas manau Europoje bus 200 eurų. Bus trys spalvos: geltona, pilka ir melsva (man asmeniškai, nei viena iš jų neatrodo patraukliai, bet gal reikia gyvai pamatyti). Kartu buvo paskelbta riboto leidimo „Pokemon NSWLite” versiją už tą pačią kainą. Gaila, tačiau su šiuo leidimu, negausime kartu ir pačio žaidimo. Jeigu per šventinį laikotarpį sulauktume NSWLite už 180 eurų arba su žaidimų už 200 eurų, tada kaina turėtų būti patraukli daugeliui žaidėjų.
Mano nuomone „NSWLite” yra puikus pasirinkimas tiems, kas nori vien nešiojamos konsolės ir vis dar neturi „NSW”.
Edmundas Tauteris: Nintendo pristatė naują Switch konsolės iteraciją – Lite. Tai nėra galingesnis ar daugiau funkcijų turintis įrenginys, jis netgi turi mažiau funkcijų: nėra galimybės prijungti prie televizoriaus, tai nešiojamo tipo konsolė, priešingai nei pirmoji Switch versija, kuri gali jungtis prie ekrano. Išimta “HD rumble” vibracijos funkcija. Išimtas IR sensorius. Valdikliai integruoti į korpusą, jų negalima atjungti nuo planšetės.
Klausimas kokią vietą „NSWLite” užims Nintendo konsolių šeimoje, ir kam skirtas šis “apkarpytas” variantas ? Turiu keletą teorijų ir spekuliacijų.
Pirmoji – „Nintendo 3DS” laikas baigėsi, sulaukėme galingesnio varianto šioje serijoje (“NEW 3DS”), bet Nintendo išleidus hibridinę konsolę, kuriamų žaidimų skaičius ženkliai sumažėjo. Labiausiai tikėtina, kad „NSWLite” pakeis dabartinį „N3DS”. Tai žinoma nėra blogai. Daugiau Switch žaidimų, daugelis serijų persikels į Switch. Pavyzdžiui „Shin Megami Tensei V” jau kurį laiką anonsuotas Switch konsolei, nors praeiti žaidimai buvo leidžiami „N3DS” šeimos sistemoms.
Antroji – nors konsolės geležies specifikacijos tokios pat, kaip pirmojo varianto, bet konsolė mažesnė. Dėl mažesnio ekrano baterija tarnaus ilgiau, tai ypač geras nešiojamos konsolės variantas. Tiek turintiems pirmąjį „NSW”, tiek norintiems įsigyti naują, ar konsolę nupirkti vaikams, nes konsolė pigesnė. Bet čia iškyla vienas – bet. Per pristatymą buvo labai pabrėžta, kad „NSWLite” palaikys tik žaidimus kurie palaiko nešiojamą (angl. “portable”) rėžimą. Šiuo metu visi žaidimai jį palaiko, bet galime spekuliuoti, kad esamos „NSW” galios nebepakanka kūrėjams, nes konsolė neturėjo galingos „geležies”, net ją išleidus. Manau, kad žaidimai gali būti pradėti kurti tik prijungtam prie ekrano (angl. “docked”) rėžimui, nes konsolė tokiu rėžimu veikia kur kas našiau.
Nintendo neslepia, kad „N3DS” konsolės laikas baigiasi, taip pat jie neneigia galingesnio „NSW” pasirodymo, tiesiog pabrėžė, kad tai įvyks ne šiais metais.

Armandas Kiauleikis: Pirmoji mintis, išvydus šį Nintendo kūrinį, buvo „kam jis bus reikalingas?”. Tačiau sukilusios smegenų ląsteles išbudino mane, ir privertė susimąstyti. Gi reikia pritraukti naujų pirkėjų, gi reikia pinigėlio, gi reikia naujo daikto, tai še Jūsų dėmesiui „NSWLite”.
Neriant į Nintendo „galvelių” visumą, akivaizdu, kad jie supranta, ką ir aš suprantu. Nauji produktai pritraukia naujus ir senus vartotojus. Šiame „vartojimo” amžiuje, mes pripratę keisti ir pirkti, arba pirkti ir pirkti. Pasaulis yra pilnas skirtingų žmonių, bet dauguma yra dauguma ir šis produktas yra skirtas jai.
„NSWLite” tikriausiai bus graibstomas iš lentynų, prekystalių, gi čia „gryniausia” nešiojama konsolė. Šiek tiek pridėta „kosmetinių” patobulinimų ir tuo pačiu atimta, kad jaustųsi daugiau „nešiojama”. Ta nereikšminga TV funkcija, kam ji reikalinga, kas su ja žaidžia, geriau nešiotis ir žaisti kur papuola. Ironizuoju. Labiausiai liūdina, kad prieš pasirodant „NSW”, Nintendo trynė delnais, kad pelnas bus nuo pat pradžių. Praėjus keliems metams, tikiu, kad komponentų kaina turėjo kristi 20 – 25 procentais, ko pasekoje, būtume sulaukę „NSW” perkainojimo. Šis sprendimas leis kompanijai uždirbti 2x daugiau, ir nuo „NSW” ir nuo silpnesnio „NSWLite”. Biznis yra biznis, nieko naujo.
Įdomu bus pažiūrėti, kaip veiks „didesnieji” žaidimai (pvz. „Xenoblade 2”), šioje sumažintoje Switch versijoje. Būtent „didesniųjų” žaidimų „NSW” nešiojamame režime (angl. „handheld mode”) veikimas sutraukė daugiausiai neigiamo dėmesio, dėl kadrų nepastovumo („fps”) ir „apkarpytos” grafikos. Mano nuomonė „NSWLite” bus puikus prietaisas, norintiems žaisti indie tipo žaidimus. O jų Nintendo pasiūlys daugiau, nei galite tikėtis, nes dabar visi žaidimų kūrėjai, kuriantys indie tipo žaidimus, nori patekti į Nintendo online parduotuvę – nes pinigėliai.
Šis Nintendo žingsnis išleis „N3DS” į užtarnautą poilsį. Nors teigiama, kad jie vis dar pils alyvą į šią „mašiną”, bet čia daugiau švelnūs žodžiai. Pagrindinis mano manymu „NSWLite” taikinys, bus vaikai. Ypač iki 10 metų, kurie labai nori, bet neturi.
Iš vienos pusės man nepatinka Nintendo strategija, iš kitos pusės suprantu, kad verslo sėkmė matuojama skaičiais, o ne gražiais žodžiais.