Sekite Mus
DragonQuestLT
Kategorijos
Anime Apžvalgos Asmeniniai įrašai GE Nuomonė Gidas Konkursas Manga Naujienos Pirmas įspūdis Retro Straipsniai Tinklalaidės Žaidimai
„Crush” kurį vadinu Tony Hawk pro skater 2

Dabar kai Tony Hawk’s pro skater 1+2 remake jau oficialiai paskelbtas, po prastos penktos ir penkių metų tylos, bei kai atrodė, jog nesulauksime jokio “tikro” Tony Hawk serijos žaidimo, tik skirtus mobiliesiems telefonams. Ši serija vėl mano akiratyje ir primena tai kelione atgal į ankstyvuosius 200x metus, kai pirmą kartą išbandžiau šią seriją. Noriu pasidalinti kas būtent šią seriją padarė ypatinga ir dėl ko vos sužinojus apie pirmųjų dalių atgaivinimą, tai tavo vienu iš laukiamiausių žaidimų.

Tony Hawk’s pro skater serija prasidėjo 1999 su Tony Hawk’s pro skater 1 ar kaip Europoje Tony Hawk’s skateboarding. Dvidešimt pirmojo amžiaus pačioje pradžioje riedlenčių sportas turėjo “kieto” sporto statusą, tai vienas iš gryniausių gatvės sportų, dėl to sulaukė nemažai dėmesio iš paauglių. Išsivystė kultūra pagal kuria buvo kuriami filmai, bei žaidimai. Nors ir riedlenčių žaidimų buvo išleista nemažai, tačiau iš jų visų dominavo Tony Hawk serija. Jinai išsiskyrė savo dizainu, žaidimo eiga, bei puikiu garso takeliu.

Nors Tony Hawk’s pro skater 1 ir pradėjo serija, tačiau antroji dalis buvo vartai man į ją. Pirmą kartą išbandžiau šią serija Playstation 1 konsolei, dar tuo metu Lietuvoje buvo populiarios “kompiuterinės”. Tai ganėtinai keistos “verslo” vietos, kur galėdavai sumokėjęs kelis Litus pažaisti valanda laiko su Playstation 1 ar kita konsole. Niekada nepamiršiu kai tekdavo eiti į įsikūrusią pirmajame daugiaaukščio aukšte bute, kur paruošta

me kambaryje visą dieną būdavo vaikų būrys prie dviejų didelių Tauro kineskopinių televizorių ir pasikeisdami žaisdavo Playstation 1 žaidimus. Tarp jų ir Tony Hawk pro skater 2.

Žiūrėti kaip kiti darydavo neįmanomus triukus šiame žaidime buvo kažkas magiško ir kai kas išmanantis žaisdavo jį žaidimą, galėdavau valandų, valandas žiūrėti. Matyti kaip puikiai žinomuose Angaro ir mokyklos lygiuose atrasdavo naujas ir slaptas vietas pritaikytas masinių triukų darymui, tai buvo tikrai įspūdingi reginiai. Galiausiai kai pats išbandžiau šį žaidimą supratau kuo jisai ypatingas, jo žaidimo eiga ir valdymas primena kovinius žaidimus kaip Tekken 3, nes tiek Tony Hawk serija, tiek Tekken žaidimų yra arkadinio stiliaus. Juos lengva žaisti, bet perprasti turi skirti laiko ir pastangų. Triukų kombinacijos primena kovinių žaidimų kombinacijas, kai jas žinantys žaidėjai gali “žongliruoti” judesiai ir pasiekti masinius rezultatus. Geriausia yra tai jog valdymas yra patogus ir jautiesi visada kontrolėje, tai jeigu ir padarai klaida, tai jinai tik dėl tavo kaltės.

Tony Hawk's pro skater lygis hangar
Pirmasis Tony Hawk’s pro skater lygis hangar.

 

O išbandyti galėdavai savo jėgas jau minėtuose Angaro, mokyklos ar paplūdimio lygiuose. Šių lygių dizainai leisdavo pasijusti kaip smėlio dėžėje, kur tau duoti įrankiai daryti įvairiausius triukus, tik spręsk nuo ko pradėti, o kai perpranti šių lygių išsidėstymą ir pranašumus, tada gali bandyti rasti slaptąsias vietas. Kad ir kiek žaisdavau tą patį lygį, jisai niekada neatrodė kaip pasikartojimas. Juose žaidimo eiga buvo ganėtinai paprasta, turi ribotą laiką ir tam tikras užduotis, o kitą nuo tavęs priklausė.

Tony Hawk's pro skater 2 Spider-man
Marvel komiksų veikėjas Spider-man žmogus-voras Tony Hawk’s pro skater 2 slaptas veikėjas

 

Lygiai kurie buvo paremti riedlenčių gatvės kultūra buvo ne vienintele jos dalis žaidimuose. Žinomi riedlentininkai kurie buvo populiarūs tuo metu, bei fikciniai veikėjai kaip Žmogus-voras, bei hip-hop, rap’o ir punk stiliaus muzika. Šis žaidimas buvo gryniausias žodžio neformalus įsikūnijimas žaidimo formoje, tai fantazijas ko gal realiai negali daryti galėjai jame atskleisti ir tai buvo ką paaugliai vadiną “kieta” aukščiausias lygis.

Vėliau ši serija išpopuliarėjo ir sulaukė daug tęsinių. Nauji žaidimai vis stengiesi pridėti naujas savybės ir būti kitokie negu pirmtakai, bet vienu momentu serija pradėjo judėti kita likme negu originali vizija ir mes sulaukėme keistų žaidimų kaip Tony Hawk’s ride ar Downhill. Kol galiausiai kūrėjai Neversoft paliko serija ir perleido ją Robomodo, kuri atrodė iki savo užsidarymo 2016 metais, bandė ją nužudyti su paskutiniu Tony Hawk’s pro skater 5 žaidimų, kuris turbūt didžiausia gėda šiai serijai. Pradžioje perimus serijos „vairą” Robomodo išleido Tony Hawk’s pro skater HD, kas buvo pirmos ir antros dalies žaidimų lygių perkūrimas modernioms konsolėms(tai tada 2020 Tony Hawk’s pro skater 1+2 bus kaip antrasis perkūrimas?). Tačiau žaidimas jautiesi keistai, nes nors atrodo lygiai ir gerai, tačiau eiga buvo ne ta ir atrodė kaip svetimas žaidimas serijos fanams.

Tony hawk pro skater 1+2
Naujasis Tony Hawk’s pro skater 1 ir 2 dalies perdirbinys

 

Būtent dėl to daug vilčių dedu į Tony Hawk pro skater 1+2, kurį išvysime Playstation 4, Xbox one ir PC platformuose.. Tikiuosi, kad klasikiniai žaidimai sulauks tinkamo dėmesio ir kūrėjai supranta kas darė juos ypatingais. Kad galėčiau paimti pultelį vėl į rankas ir iki kaulų gelmių įsiminusius judesius vėl panaudoti, iki tol reiks išsitraukti savo Sega Dreamcast ir vėl įsijungti Tony Hawk’s pro skater 2.

Įvedę savo el. pašto adresą puslapio apačioje ir pirmieji gaukite naujausias mūsų naujienas, apžvalgas ir straipsnius el. paštu.

Pasidalinę “Gamelement“ turiniu su kitais, mums padedate augti ir pasiekti auditorija, kuri apie mus dar nežino.

Jei Jums patiko šis įrašas, pasidalinkite juo savo socialinių tinklų paskyrose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Gamelement Svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies")

Naršydami svetainėje jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais

Daugiau apie Privatumą ir Slapukus, Privatumo Politikoje