Blizzard Entertainment – kadaise žaidėjų laikyta kaip vien iš studijų kuriuos juos supranta ir žino ko jie nori. Tuo laikotarpiu atrodė ši studija, kad negali klysti. Su hitais kaip realaus laiko strategijos „Warcraft“, „Starcraft“ ir vaidmenų „Diablo“ serijomis, masiniu“World of Warcraft“ daugelio žaidėju vaidmenų žaidimu, bei herojų šaudykle „Overwatch“. Šie žaidimai savo žanruose laikomi kaip geriausi ir retas kuris žaidėjas nėra bent apie juos girdėjęs. Tačiau šiomis dienomis studija pasikeitė, jinai krypsta į kitą pusę, negu prieš tai kurią žinojome ir verčia susirūpinti dėl jos ateities.
Įkurta 1991 vasarį, „Blizzard Entertaiment“ buvo žinoma kaip „Silicon & Synapse”. Jos įkūrėjai Michael Morhaime, Allen Adham ir Frank Pearce, buvo nesenai bakalauro studijas baigia studentai. Pirmus pora metų ši studija užsiėmė kitų studijų sukurtų žaidimų perkėlimu į naujas platformas.

1993 metai pasirodė pirmieji jų pačių kurti žaidimai: „Rock n’ Roll Racing“ ir „The Lost Vikings“. Šie žaidimai sulaukė pakankamai, kad pasirodytu jų tęsiniai(nors juos kūrė kitos studijos). Tai leido studijai judėti link naujų projektų, bei šiuo laikotarpiu studijos pavadinimas pasikeitė į „Chaos studios“. Tačiau šis pavadinimas ilgai neužsibuvo.
1994 metai kai studija įsigijo leidėjas „Davidson & Associates“, kartu su šiais pokyčiais studija pakeitė pavadinimą dar kartą į ikonišką ir iki dabar žinoma „Blizzard Entertaiment“. Šį pokyti paskatino, jog „Chaos studios“ pavadinimas priklausė kitiems, o norint juo naudotus studija turėjo mokėti už teises į pavadinimą.
Visa to pasekoje buvo išleistas „Warcraft: Orcs & Humans“, pirmasis serijos žaidimas, kuris buvo pasiekimas leidęs studijai pateikti į to meto asmeninių kompiuterių žaidėjų akiratį. Šioji serija, kartu su 1998 metai išleistu „Starcraft“, sutaikė „Blizzard Entertaiment“ realaus laiko strategijos žanro meistrų titulą. Kartu su „Westwood Studios“(kurios jau nebėra nuo 2003 metų), „Blizzard Entertaiment“ dominavo šiame žanre kai pats žanras buvo labai populiarus 9 dešimtmetyje.
Tuo tarpu, 1996 „Blizzard Entertaiment“ įsigijo „Condor Games“, kurie buvo pervadinti į „Blizzard North“. Jų pagrindinė serija tapo – Diablo vaidmenų žaidimai. Kuri „Blizzard“ pavadinimą padarė žinoma tarp šio žanro žaidėjų. Bei leido serijai susilaukti tęsinių ir nemažo fanų dėmesio.
Kitas „Blizzard Entertaiment“ žaidimas, kuris tapo turbūt labiausiai žinomas iš visų jos kurtų ir susilaukė didžiausio žaidėjų dėmesio. Buvo 2004 metai išleistas „World of Warcraft“ dar žinomas kaip „WoW“, kuris perkėlė serija žinomą dėl realaus laiko strategijos žaidimų į masinį daugelio žaidėjų vaidmenų žaidimų erdve. „WoW“ tapo toks populiarus, kad 2012 metai pasiekė 12 milijonų žaidėjų skaičių. Tai skaičius kurio nėra pasiekęs joks kitas šio žanro žaidimas ir tai bandė atkartoti daug studijų, kurios sekė iš paskos „WoW“, bet didžioji dalis jų buvo nesėkmingi. Pats „WoW“ sulaukė nemažai papildymu ir iki šios dienos(2019 spalio) yra labai aktyviai žaidžiamas.
2014 metais „Warcraft“ serija susilaukė ja paremto kortų žaidimų – „Heartstone“. Nors ir „Warcraft“ turėjo realų kortų žaidimą su savo taisyklėmis, bet vaizdo žaidimų formai kortų žaidimas buvo perkurtas į labiau tinkantį masėms. Naujasis žaidimas susilaukė didelio dėmesio ir kaip su praeitais žanrais leido „Blizzard“ dominuoti jame. Populiarumas toks didelis, jog net organizuojami oficialus e-sporto turnyrai su pinigais prizais
Kitas „Blizzard“ žingsnis į e-sportą buvo 2016 metais su komandinę herojų šaudyklę „Overwatch“. Ir vėl studija su šiuo žaidimu išpopuliarėjo žanre kuris prieš tai jam buvo svetimas. Žinomiausias šio žanro žaidimas skaitomas „Valve“ sukurtas „Team fortress“. Bet 2019 metais „Overwatch“ populiarumas atlenkė „Team fortress“. Šis žaidimas tapo popkultūros dalimis.
„Blizzard“ studija ir jos žaidimai tapo tiek populiarūs, jog net 2005 metai buvo surengta pirmoji „BlizzCon“ konferencija skirta studijos leidžiamiems žaidimams. Konferencija sutraukia tūkstančius žaidėjų kurie dievina „Blizzard“ žaidimus, fanai galėjo džiaugtis jų mėgstamais žaidimais, bei tokių žinomų grupių kaip: „Metallica“, „Muse“, „Foo fighters“, „Linkin park“… koncertais. Beveikia jokia kita studija negalėtų pasigirti tokiu jai skirtu renginiu.
Tuo tarpu kitoje, verslo pusėje, taip pat vyko pokyčiai. 1996 metai studija kartu su tuo metu gersiąją „Sierra On-line“(jinai buvo pirmųjų „Valve“ žaidimų leidėja“ buvo įsigyta „CUC international“ kompanijos. Tačiau tai trukdo tik iki 1998, šioji kompanija prarado net 80 procentų savo vertės ir „Sierra On-line“ kartu su „Blizzard“ buvo parduotos prancūzų leidėjui „Havas“. Kurią tais pačiais metais nupirko „Vivendi“. Kol galiausiai „Vivendi“ susijungė su žaidėjams žinomu, b leidėju „Activision“. Kuris po susijungimo persivadino į „Activision Blizzard“.
Kitaip negu „Blizzard“, „Activision“ neturėjo tokios geros reputacijos tarp žaidėjų. Nors tai buvo vienas vienas pirmųjų leidėjų, pradėjęs gyvuoti dar su Atari 2600. Tačiau per savo gyvavimo laikotarpi leidėjas nors turėjo žaidėjams žinomų ir jų mėgstamų žaidimų, bet savo verslo modelio jos reputacija tarp žaidėjų buvo panaši kaip „Electronic Arts“. Leidžiami žaidimai geri, bet retas kuris žaidėjas galėjo vadinti šiuos leidėjus mėgstamais.
Tai sukėlė nerimo „Blizzard“ fanams, nes jie bijojo, jog studija eis „Activision“ kryptimi. Bet leidėjas juos ramino ir teigė, jog „Blizzard“ galės dirbti laisvai ir niekas neribos jų turėtos laisvės. Atrodytų visi iš to laimi, „Blizzard“ turi stabilaus leidėjo užnugarį, fanai galės sulaukti daugiau žaidimų, o „Activision“ galės užsidirbti.
Šiuo metu „Blizzard“ labai orentuojasi į e-sportą, ypač su „Overwatch“ žaidimu. Dedamos labai didelės pastangos jį populiarinant. Kuriamos lygos, organizuojami čempionatai. O kadangi e-sportas yra labai populiarus Azijos teritorijose. Tai matomas „Blizzard“ noras joje būti teigiamai pastebimai.

Vienas iš žingsnių, tai buvo mobiliems įrenginiams skirto „Diablo: Immortal“ paskelbimas. Serijos fanams šis paskelbimas pasirodė keistas ir buvo sulauktos neigiamos reakcijos. „Diablo“ ir mobilieji įrenginiai atrodė kaip mažiausiai tikėtina kombinacija, ypač kai dauguma laukė „Diablo 4“ paskelbimo. Negi dabar „Diablo“ žaidimai bus tik mobiliesiems įrenginiams? Ar išvis sulauksime „Diablo 3“ tikro tęsinio? Šie klausimai iškyla po šio žaidimo paskelbimo.
Bet iš kitos pusės akivaizdu dėl ko tai daroma. Kaip ir e-sportas, taip ir mobiliųjų įrenginių žaidimai, yra ypač populiarūs Azijoje. Tiek populiarūs, jog žaidimų serija siekianti daugiau, negu 20 metų amžių. Gali būti išleista šioms platformoms. Bet jinai ten išbus, bei išlaikys kas darė praeitus žaidimų ypatingais? Dėl šito verta abejoti. Gal „Diablo: Immortal“ bus mobilus hitas kurio reikia tai erdvei. Bet rodo tai tik bandymas pasipelnyti šiuo vardu.
Ir tai palyginus su ką „Blizzard“ padarė dėl Kinijos rinkos šiais metais, yra tik mažiausiai rūpesčių kelianti problema. Vykstant Honkongo protestams dėl demokratijos laisvės. „Hearthstone“ čempionas iš Honkongo Chung “Blitzchung” Ng Wai pasisakė palaikydamas savo gimtinėje vykstančius protestus. Ir dėl to jam buvo uždrausta metus laiko dalyvauti „Blizzard“ čempionatuose, bei buvo atsisakyta jam sumokėti jo laimėta piniginį prizą. Kaip privati kompanija „Blizzard“ galėjo pasisakyti nepalaikydami jo, tačiau prieš „blitzchung“ panaudotos priemonės buvo labai griežtos ir pasirodė kaip anti-demokratinės. Visa tai dar labiau paaitrino, jog „Blizzard“ darbuotojai kurie ėmė interviu buvo atleisti. Bei „Blizzard“ kuri yra Amerikos kompanija, atsiprašė Kinijos valdžios jų uždaruose socialiniuose tinkluose, nes valstybės įvaizdis buvo neigiamai apibūdintas(kompanijos kaip „Apple“, „Vans“ ir „NBA“ lyga pasielgė panašiai). Tai buvo šokas daugumai, šiek fanams, tiek žmonėms kurie išgirdo apie tai.
Žaidėjai pradėjo protestuoti prieš pačią „Blizzard“. Žaidėjai pasitraukė iš kompanijos kurtų daugelio žaidėjų žaidimų narystė, atšaukė naujų žaidimų užsakymus, netgi degino savo turimus. Žadama protestuoti per „BlizzCon“ konferencija. Patys darbuotojai iš „Blizzard“ surengė protestą prie kompanijos buveinės, palaikydami Honkongą ir „Blitzchung“
Pavyzdys kaip kompanija vertina vertina šalį į kurios rinką taikosi, o ne lojalius žaidėjus, juos nustebino. Tai nebe toji pat „Blizzard“ kuria jie žinojo. Nors ir po neigiamo atgarsio „Blizzard“ savo pozicija pakeitė, bei gražino „Blitzchung“ laimėta piniginį prizą ir sumažino draudimą nuo metų laiko iki pusmečio. Tačiau žala kompanijos įvaizdžiui padarytą. Ką dabar „Blizzard“ labiau vertina? Ar idealus apie kuriuos kalbama jų kompanijos vizijoje, ar potencialias pajamas? Tai parodys tik laikas ir nežinia, ar dar žaidėjai galės priimti atgal „Blizzard“ ištiestomis rankomis.