Bethesda Game Studios, daugeliui žaidėjų žinoma dėl vaidmenų žaidimų serijų The Elder scrolls ir Fallout. Kartu su The Elder Scrolls III: Morrowind, BGS pradėjo modernių 3D atviro pasaulio žaidimų “revoliucija” iki tol žaidėjams, tai buvo visiška naujiena. Su jais kartu buvo pradėtas naudoti “smėlio dėžės” terminas, tai apibūdindavo žaidimus kurie galėjo pasiūlyti žaidėjui ieškoti, tyrinėti arba tiesiog išbandyti kiek galima nuveikti tuose pasauliuose, net nepradėjus sekti žaidimo linijinės eigos.
BGS sukurti pasauliai The Elder scrolls ir vėliau nuo trečios dalies Fallout serijose, pasižymėjo savo masiškumu, tiek pačių žemėlapių ir vietovių, bei objektų ir daiktų. Asmeniškai aš kaip post-apokaliptinio žanro mėgėjas, buvau patrauktas Fallout 3. Šis žaidimas iš pirmo žvilgsnio atrodė gali išpildyti norą tapti katastrofos nualinto pasaulio bastūnų. Vos perėjus žaidimo apmokymus, žaidėjas paleidžiamas tyrinėti šiuos pasaulius. Jie neturėdami iki to momentu jokių analogų, stebina duota laisve. Galima rinktis tarp kūrėjų sudaryto progresinio „kelio“ arba galima nekreipti į šią pagalbą tiems kurie norėtų „saugiai“ žaisti ir pasirinkti kur nori keliauti. Aišku reikia suprasti, kad tiesiog be jokios atsakomybės negali nuklysti. Einant tiesiai į nežinomybę, teks susidurti su didesniais sunkumais, bet turint noro, nusiteikimo ir laiko, galima juos apeiti. Juk troškimo tyrinėti šį pasaulį nepalauši taip lengvai. Tokios idėjos man į galvą ateidavo kai lankydavausi Fallout pasaulyje. Kiekviena vieta kuria atrasdavau ir joje esantys daiktai kuriuos norėdavau surinkti(Obsesinis-kompulsinis asmenybės sutrikimas atrodo įsijungdavo ir man reikėjo surinkti viską ką tik galėjau)… Galėdavau valandų, valandas skirti ir stebindavo nauji atradimai. Po to sekė pagal mane Fallout magnum opus – Fallout: new vegas. Tai buvo tas pats Fallout 3, bet daugiau ir dabar žaidimo kūryba užsiėmė geniali vaidmenų žaidimų žanro ekspertė, studija Obsidian Entertaiment. Sukūrusi prieš tai žaidimus kaip: Neverwinter Nights 2 ir Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Dabar jinai galėjo įkvėpti savo “magijos” Fallout serijai. New vegas išsiskyrė labiau išvystyta žaidimo istorija, išlaikant tą pačią žaidimo eiga kaip praeita dalis.
Bet eiga kartu kuri padarė Fallout 3 ir The Elder Scrolls III: Morrowind išskirtiniais žaidimai kai jie išėjo, buvo ir problema. Fallout serija kai prie jos dirbo BGS be savo išskirtinių dizaino sprendimų, žaidėjams jinai ir pasižymėjo savo problemomis. Žaidimai turėjo problemų su stabilumu ir nors kūrėjai bandė tvarkyti problemas, bet nemažai jų vis likdavo. Patys žaidėjai netgi prisidėjo, jog žaidimai būtų stabilesnis. Bet buvo iš asmeninių kompiuterių pusės, su konsolėmis situacija daug prastesnė. Playstation 3 ir BGS turėjo iš vis prasta situacija. Problemos su žaidimo veikimu, kai žaidėjai patirdavo pastovias problemas jiems išsijungiant, juos galima skaityti netgi neparuoštais. Bet žaidėjai BGS už tai per daug nesmerkė, žaidimai buvo pasisekimas ir taip studija užsitvirtino savo vardą, bei reputacija. Tačiau kaip yra sakoma „lazda turi du galus“, taip ir su reputacija. Nors žaidimai kuriuos leido BGS buvo liaupsinami už savo mastus, bet kartu ir vis labiau kalbama apie prasta jų veikimą. Su kiekvienu žaidimu žaidėjai vis labiau pastebėdavo blogus dalykus žaidimuose ir kai kiti kūrėjai irgi pradėjo kurti masinius atviro pasaulio žaidimus, BGS kūriniai mažiau simbolizuodavo šio žanro žaidimų standartus. Kitų žaidimai galėdavo pasiūlyti pasaulius kurie galbūt ne tokie dideli pagal mąstą, bet jie užpildyti įtraukiančiomis veiklomis, bei labiau „apgyvendinti“. Keistoki yra žaidėjų santykiai su BGS, iš vienos pusės žaidimai turi nemažai problemų, kurias po išleidimo sprendžia patys kūrėjai ir žaidėjai, su kalnais modifikacijų ir „tvarkymų“. Tačiau atrodo, jog vis studija gauna lengvatas ir nei kritikai, nei patys žaidėjai užmerkia vieną akį žaidžia žaidimus toliau, nekeldami didesnių skundų. Nors kitos studijos išleidusios žaidimus su menkesnėmis problemomis, būna greitai nurašomos ir neturi galimybės pasitaisyti. Požiūris į BGS iki šios dienos atrodo yra pozityvus, bet pokyčiai artėja.
Naujausia The Elder Scrolls V: Skyrim dalis nors yra labai populiari ir ją galima rasti ant visų naujos kartos konsolių, bet tai toji pati formulė, kuria naudojo prieš tai. Tuo tarpu Fallout 4, žaidėjų vadinimas kaip Fallout 3 su nauju dažų sluoksniu, bei Fallout 76 kuris turbūt laikomas prasčiausiu moderniu BGS žaidimu. Buvo serijai kaip „stabdžiai“ ir šiuo metu neaišku kaip su daroma su tolesniais Fallout žaidimais. BGS deda pastangas, kad Fallout 76 netaptų kaip kritinis ir komercinis nusivylimas.
Tačiau po poros Fallout žaidimų kurie nebuvo šiltai priimti kaip pirmtakai, po nors ir sėkmingo The Elders Scrolls V: Skyrim, bet iki „kaulų“ žinomos atvirų pasaulių formulės. Ką galėtų BGS pasiūlyti su The Elders Scrolls VI ir paslaptinguoju Starfield? Pirmiausia reiktų pasakyti, jog šie žaidimai buvo paskelbti per anksti. Net nėra numanoma kada jie bus išleisti? Skirtingai, negu Fallout 4 tarp kurio oficialaus paskelbimo ir išleidimo datos buvo penki mėnesiai. Tuo momentų BGS pasitikėjo savo kūrybos galia ir paliko tokį palyginus mažą tarpą, nes jie žinojo, kad žaidėjai galvoja apie juos. Bet The Elders Scrolls VI ir Starfield atrodė, jog jiems buvo svarbu pasakyti, kad jie dirba prie kažko ir jų nepamiršti. Atrodytų, jog prieš tai buvęs uždegimas šiek tiek blėsta. Toks ankstyvas žaidimų paskelbimas gali būti labai rizikinga strategija, kuo ilgiau verčiami lauki žaidėjai, tuo didesni jų lūkesčiai. Imant Valve kaip pavyzdį, net neįsivaizduoju ką turėtų pasiūlyti su Half Life 3, kad lūkesčiai būtų patenkinti? Abejoju, ar tai net įmanoma. Tikiuosi BGS tai supranta, nes jeigu žaidėjų vaizduotei bus leista įsivažiuoti, tai gandai ir svajonės gali pralenkti tai ką The Elders Scrolls VI. Viena yra aišku, jog jeigu jie nori vėl būtų žinomi kaip geriausi atviro pasaulio žaidimų erdvėje, tai su naujausiais žaidimais jiems reiks pasistengti ir perkurti save pačius, kad jausmas kurį žaidėjai pajuto žaidžiant su pirmuosius žaidimus grįžtu su trenksmu.